пʼятниця, 6 листопада 2020 р.

«Я був, є і помру українцем»

   9 листопада – День української писемності та мови. Мова – це наша національна ознака,  її святощі, її найцінніший скарб, у мові – наша культура... Недарма, саме в цей день відзначають  ще й Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Про рідну мову, рідне слово необхідно частіше нагадувати підростаючому поколінню.

     Свято Дня української писемності та мови  ставить за мету відзначати найкращих сіячів українського слова, пропагувати  та утверджувати українську мову, долучати дітей та молодь до української книжки. Напередодні  цих свят, бібліотекарі бібліотеки-філіалу №13 хочуть нагадати про Петра Дмитровича Яцика, бізнесмена з Канади, українця по крові й духу, мецената і філантропа, який започаткував  Міжнародний конкурс з української мови, що проводиться кожного року. Хто ж він, цей український патріот? Як опинився на Американському континенті? Що спонукало його витрачати власні кошти на те, аби весь світ більше знав про Україну?

День книги рекордів Гіннеса. Рекорди та досягнення

                                       Віртуальна інформаційна хвилинка

   "Книга рекордів Гіннесса" (World Records of Guinness) – щорічний довідник унікальних досягнень людей та тварин, нечуваних природних явищ та видатних подій шоу-бізнесу, мас-медіа та культури – має свій день народження. З 2005 року він відзначається 9 листопада. Саме тоді був проданий 100 мільйонний екземпляр видання. Вперше Книга рекордів Гіннеса була оприлюднена в 1955 році і названа на честь ірландської броварної компанії «Гіннес».

      Так влаштовані люди, що нам завжди цікаво знати про рекорди. Мабуть, саме тому Книга рекордів Гіннеса вже 65 років є однією із найпопулярніших у світі.

  Традиційно вона має десять розділів (багатство, слава, відвага, мистецтво та ЗМІ, досягнення, людина, небезпека та катастрофи, спорт, знання, сучасні технології).

Категорії, в яких реєструються рекорди:

• най-най: більше, менше, швидше, довше тощо;

• найперше – що з’явилось найпершим, наприклад, перше в теорії, перша версія, перший проєкт, перша спроба, перший діючий зразок, перше масове, перші серед чоловіків і жінок;

• єдине у своєму роді: те, що має винятковий характер, неможливо повторити, є екзотикою.

   Бібліотекарі бібліотеки-філіалу №13 пропонують ознайомитись з деякими з рекордів  книги Гіннеса  2020 року: