четвер, 26 листопада 2020 р.

Григорій Косинка – творець самобутньої краси

Бібліознайомство

Бібліотека-філіал №13 для дітей пропонує своїм користувачам ознайомитися з життєвим та творчим шляхом Григорія Косинки.


Григорій Михайлович Косинка (справжнє прізвище - Стрілець) народився 29 листопада 1899 року в бідній селянській родині Наталки і Михайла Стрільців у селі Щербанівка Київського повіту Київської губернії (тепер Обухівський район Київської області). Рід був давній, чумацький.

Григорій змалечку пас худобу, а взимку ходив у сусіднє село до земської школи. «Краснянська школа — мій перший університет», — казав він згодом. У пошуках кращого життя 1908 року родина виїхала на Далекий Схід, оселившись на березі Амуру, почали будувати хату, проте вже через півроку повернулися на Батьківщину. Малий Грицько полов буряки, його матір, Наталя Романівна, «шитвом почала заробляти паляниці», а батько підробляв на цукроварні.

Мандруємо світом з дитячими журналами


                                                                                 Уявна подорож

   Мабуть, кожна мама знає як часом важко організувати якісне дозвілля для дитини. І немає різниці чи це непосидюча двох-трьохрічна чомучка чи невгамовний школярик. Прекрасною альтернативою для урізноманітнення читацького раціону, а також розширення інтересів та світогляду дитини стануть дитячі журнали. В Україні для маленьких читачів існує близько 100 періодичних видань на будь-який вік та смак. Найкраще місце для знайомства з сучасними журналами для дітей — бібліотека. Звісно, технології та комп’ютерні ігри змінюють життя, але діти залишаються дітьми. Вони люблять казочки, комікси, цікаві завдання і саморобки.

     Що ж представляє собою журнал? Журнал – це друковане періодичне видання. Складається журнал з обкладинки, на якій обов’язково зазначена назва журналу, рік і місяць видання або номер. Всередині обкладинки – сторінки. 

   Бібліотекарі бібліотеки-філіалу №13 пропонують  зупинитися коротко на дитячих виданнях, які є в бібліотеці, і на нашу думку, є достатньо популярними і цікавими.