четвер, 25 червня 2020 р.

Доросле літо. Для молодих, активних, креативних!


                                                            Огляд літератури
   28 червня в Україні відзначається День молоді. Хочете  почитати, але не знаєте що? Користуючись нагодою, ми склали  перелік найцікавіших книг, які ви  точно повинні прочитати в молодості. Читайте, будьте цікавими, адже, без сумніву, усі віддають перевагу спілкуванню з розумними, ерудованими людьми. Спеціальна літературна вікова категорія Young Adult — це книжки, які подобаються і старшим школярам, і студентам і всім тим, кого не полишають цікавість, відкритість та здатність мріяти. Рекомендуємо провести  літо з цікавою книжкою прихильникам молодіжних романів.
Василь Теремко «16 весна»
  Дуже буйно увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому вирішувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків. А вони ще такі, якими є їхні відчуття, розуміння обставин і стосунки з дорослими на різних дорогах. У пошуках себе вони продираються крізь проблеми, травмуються і стають сильнішими. Починають усвідомлювати свою дорослість, долають себе колишніх — і це найбільші їхні перемоги. Шістнадцята весна насилає закоханість, пізнавання чогось дивного в собі і відкриває жадану близькість. Ця весна вперто робить своє…
  Лариса Ротних, Ніна  Дьяченко  «Тусовка»
 

  Так уже в світі ведеться: хто обирає собі за проводиря на життєвих шляхах погані звички й лихі почуття, тому навряд чи варто розраховувати на успіх, які б інтриги він не плів. Книжка приваблює саме цією авторською думкою, хоч і трішки наївною, та щирою, котра прогладає за найбільш похмурими епізодами і додає оптимізму читачеві. Багато чого молодими авторками списано з натури. Але ніколи не зашкодить подивитися на себе збоку, з відстані, побачити в дзеркалі своє не завжди привабливе відображення. Але де молодь, там любов і радість. І наші герої вийдуть із скрутної ситуації завдяки тому, чим, власне і сильна юність, - бурхливій енергії та незнищенному життєлюбству.

Повітряні кульки діткам в дарунки

Віртуальна інформаційна хвилинка
 Родоначальником перших повітряних куль вважається Майкл Фарадей, англійський фізик і хімік. У 1824 р. він проводив експерименти з воднем, у результаті чого ми отримали перші повітряні кульки.

Вже 1889 року, повітряні кулі могли бути куплені людьми в Сполучених Штатах. Каталог перераховував їх як «... червоні повітряні гумові кулі з трубами на кінці ». Ціна була чотири центи за кожну кульку або сорок центів за дюжину. Перше виготовлення повітряних куль в Сполучених Штатах почалося в 1907 році. Виробником була Компанія Каучуку Андерсона в штаті Огайо.

 У 1922 році Нью-Йорк заборонив заповнення воднем дитячих повітряних куль відповідно до офіційної постанови. Водень довго був нерозривний з світом повітряних куль, але, згодом, замінений гелієм. Хоча водень мав на одну десяту більше вантажопідйомності, гелій був більш безпечний. У 1931 році технологія виробництва повітряної кулі стрімко розвивалася, коли, згідно каталогу промисловості, Нейл Тайллотсон (Тіллотсон) випустив першу сучасну повітряну латексну кулю, зроблену з соку каучукового дерева. Нейл Тайллотсон заснував Гумову Компанію Тіллотсон, яка виробляє  повітряні кулі і сьогодні.

Молодь – надія держави

                                           Віртуальна інформаційна хвилинка
                                                                              Крокує літо в зелені, в цвіту,
                                                                    Оновлюється вся країна,
                                                                    Своє майбутнє – зміну молоду,
                                                                    Віншує щиро славна Україна.
  28 червня, поряд із державним святом, Днем Конституції України, ми святкуватимемо День молоді. День молоді відзначається щорічно в останню неділю червня. Дата виникнення свята – 7 лютого 1958 року. У незалежній Україні День молоді почали відзначати з 22 червня 1994 року, коли перший президент Л. М. Кравчук підписав Указ № 323/94 «Про День молоді» «на підтримку ініціативи молодіжних об'єднань і організацій України». Це свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею. Адже молодість – це прекрасна пора, коли відкриті тисячі доріг, весь світ, як на долоні і будь-яка справа до снаги!

   Молодість – неповторна пора в житті кожної людини, вона веде в світ романтики, великих дерзань, в світ пошуків та відкриттів. Молодість завжди сповнена оптимістичних поглядів у майбутнє. День молоді – це свято відкриттів, безперервних пошуків, самопізнання та реалізації найсміливіших задумів. Юність – час окрилених мрій і творчого дерзання, роки пошуку, незвіданої дороги, різнобарв’я життя. Юність – це молодість, здоров’я, це віра у завтрашній день.

   Мабуть не випадково День молоді ми відзначаємо в найтеплішу, найпрекраснішу, сонячну пору року, адже саме молодість випромінює тепло і любов, саме молоді спочатку вчитися, потім працювати на благо нашої держави. Друзі! Пам’ятайте, ви – наше майбутнє, саме від вашого життєвого вибору та особистої свідомості залежить завтра ваших дітей. Юність та молодість – це найпрекрасніші періоди в житті кожної людини і особливий стан душі. А літній настрій спонукає до креативу, надзвичайних вражень та розширення кола друзів!

                                      З Днем молоді щирі вітання!

                                      З веселим та радісним днем!

                                      Хай збудуться всі сподівання,

                                      Й рясним розійдуться дощем.

                                      Хай в серці вогонь не згасає,

                                      Енергія б’є через край!

                                      Хай мудрість потроху зростає,

                                      Щастить в починаннях нехай. 
Вітаємо з Днем молоді усіх молодих і завзятих!Щиро зичимо всім молодим і юним  міцного здоров’я, бадьорості духу, завжди гарного настрою, кохання, наснаги,  благополуччя та мирного неба! Випускникам -  успішної здачі ЗНО та здійснення планів на майбутнє,  адже перед вами  відкривається безмежний життєвий простір! Будуйте плани і виконуйте задумане, всупереч усім труднощам! Мрійте і дійте! Будьте щасливими!