понеділок, 29 червня 2020 р.

Презентація книжкової виставки «Мої права й мої обов’язки»

   До Дня Конституції України, з метою розповсюдження правових знань серед дітей та підлітків, в бібліотеці організована книжкова виставка «Мої права й мої обов’язки».
Як у кожній сім’ї існують певні тенденції, правила і норми поведінки, так і в кожній державі є багато правил, за якими живуть люди. Ці правила називаються законами. А всі існуючі в країні  закони підпорядковуються Конституції, тому що Конституція – Основний Закон держави.

      


  Конституція України – Основний  Закон, який закріплює права, свободи і обов'язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій. Конституція є ядром національної правової системи. Вона фiксує головні юридичні та полiтичні аспекти відносин між державою та суспільством.
     
  Власне, конституційний процес не завершився прийняттям Конституції 28 червня 1996 року. Він триває увесь час, допоки існує держава і розвивається суспільство.

    Виставка підготовлена з метою формування у користувачів правової культури та правової свідомості, сприяння підвищення рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя.

   З усієї сукупності знань, що їх людина набуває у щоденному житті їй чи не найбільше будуть потрібні правові. Адже обізнаність у системі законоустрою та правопорядку, що існують у державі, повноправними громадянами якої стануть невдовзі наші читачі, допоможе їм розумно скористатись своїми правами, правильно визначити свої обов’язки, застереже від хибних вчинків і злочинних діянь.
    
    Дитинство - найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки. Чомусь дуже багато думають, що права людини – це щось само собою зрозуміле, те про що знає мало не кожне немовля.  Але на практиці  правова обізнаність громадян  на не досить достатньому рівні. Всі діти мають знати, що вони мають не лише права, а й обов’язки – стосовно себе самих, родини, школи, суспільства. Адже у повсякденному житті читачам найбільш потрібні саме знання своїх прав і обов’язків.