четвер, 18 червня 2020 р.

Війна не має забуття


                                          Віртуальне історичне досьє
22 червня  – День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
  Цей день встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.

 Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Згадати і усвідомити увесь жах тих років можна перегортаючи сторінки книжок, що наповнені тодішніми подіями.
 В.Биков «Альпійська балада»
У центрі повісті “Альпійська балада” зворушливе кохання, що зазнає жорстокого випробування у пеклі Другої світової війни. Головні герої твору — моло­дий солдат-білорус Іван Терешка і дівчина-італійка Джулія — тікають із концтабору, розташованого в авст­рійських Альпах і, долаючи неймовірні труднощі, нама­гаються пробитися до партизанів. Жертвуючи собою, Іван допомагає Джулії врятуватися. Ця трагічна історія стає основою глибоких роздумів письменника про життя людини, споконвічні моральні цінності, справжню велич людяності й любові.

    

Вітаємо лікарів, медичних працівників, технічний персонал системи охорони здоров’я з Днем медичного працівника!

Гості країни Фантазії

                                             Віртуальний перегляд літератури
Фантастика єднає всіх людей на планеті, нагадуючи їм, що коли вони раптом зустрінуться в космосі, то їх зблизить те, що вони земляни. Такий собі планетарний патріотизм. Те саме стосується людей, які люблять читати фантастику, відчувають її смак, і поважають тих, хто має уяву. Від уяви до відкриттів – один крок. Великі винахідники й мандрівники  в дитинстві любили читати фантастику й вона вплинула на їхній вибір у житті. Ти можеш подорожувати в майбутнє чи в минуле, літати на інші планети, вигадувати нові машини, навіть створювати цілі світи і керувати ними – жоден інший жанр літератури не піднімає нас так над буденністю, як фантастика. Бо фантастика – це реалізація одного з найпотужніших інстинктів – пізнання.  Серед жителів зі світу книг фентезі для дітей знайдуться чарівні птахи та захисники лісів, вампіри й тролі, ельфи та навіть єдинороги, що розмовляють та пасуться по райдузі. В міфах та легендах з дитячої фентезі книги можна прочитати про незвичайні явища природи, що демонструють властивості забороненої магії та чародійства з таємним змістом. Книги про фантастику для дітей завжди створюють особливу атмосферу чарівного та вражаючого світу фентезі з певними деталями устрою, зв’язками між героями та силою магії. Дітям подобаються видання про ельфів; книги про стародавні міфи; фантастика про  таємничих чародіїв та відьом. Всі ці видання єднаються великою любов’ю до фантазування та уяви, вигаданих подій та місць, чарівного світу чарівних істот. Жодна дитина не відмовиться від того, щоб потрапити до чарівного світу казок, фантастичних легенд та магічних чаклунів. Фантастика в Україні – реальність чи… фантастика?