пʼятниця, 12 червня 2020 р.

Грозовіття Василя Моруги


                                       Бібліознайомство

Василь Васильович Моруга - український поет, журналіст, перекладач. Головний редактор дитячого журналу «Барвінок».

Василь Моруга народився 13.06.1947 в родині селян, які працювали у колгоспі в селі Сонцеве Донецької області. Від ран, отриманих у війську, батько помер за кілька місяців до народження сина. Коли Василеві виповнилося три місяці, мати переїхала до с. Федорівка (с. Чубарівка) — до своїх батьків.
З дитинства, захоплюючись красою рідного краю, почав писати перші вірші, які були опубліковані на сторінках районної газети. 
У 1965 році Василь з відзнакою закінчив Чубарівську середню школу. Вступив на філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Згодом була служба в лавах радянської армії, випуск першої поетичної збірки «Грозовіття» (1969 р.), робота у багатотиражці заводу «Арсенал».
Журналістська кар’єра почалася у газеті «Комсомольское знамя», журналі «Дніпро», потім — в апараті ЦК ЛКСМ України. З 1984 року Василь Васильович став головним редактором дитячого журналу «Барвінок». Саме за вагомий внесок у справу виховання підростаючого покоління був нагороджений медаллю імені А.С. Макаренка. Будучи головним редактором журналу «Барвінок», доклав багато зусиль для піднесення його художнього рівня і популярності. З-під пера письменника вийшли поетичні збірки «Грозовіття», «Ключі до тиші», «Портрет землі», «Юності бентежні ешелони”, “Чебрецеві острови», «Дорога над лугом», докуменальні твори, казки для дітей.


Перекладав з болгарської, іспанської, французької мов. Василь Моруга є автором документальних творів, казок для дітей,  поетичних збірок.
Ніколи не полишав талановитий поет свого покликання. Про кого і про що він тільки не писав: про батьків, родину, молодість і старість, доброту та жорстокість, вірність чи зраду, рідну землю та чужину, де доводилось побувати… Та літературна критика ніколи не балувала увагою лірику Моруги. Мабуть через те, що він не писав віршів «на замовлення» чи до червоних дат календаря. Усе його життя супроводжувалося поезією. Василь Васильович умів бачити незвичайне у звичайному, відкривати нові грані у повсякденному. 
14 травня 1989 року трагічно обірвалося життя митця – Василь Васильович Моруга загинув у автокатастрофі.Пригодам – ура!

Нарешті ми дочекалися літа! Влітку дітлахи відпочивають від школи. Тепер можна зайнятися улюбленими справами, на які не вистачало часу. Літнє дозвілля не уявити без книжки. В бібліотеках розпочався сезон Літніх читань. Книжкові стежини літа неймовірно цікаві! Й окрім рекомендованої літератури по шкільній програмі можна почитати щось і для душі. А хто з дітей не любить пригоди?  Мабуть, немає таких! Ми, бібліотекарі, бажаємо всім користувачам, щоб читання приносило тільки радість, задоволення й справжнє свято книжкових відкриттів, а ми, звичайно, радо в цьому допоможемо. Бібліотекарі бібліотеки-філіалу для дітей №13 підібрали для вас і пропонують цікаву пригодницьку літературу, розраховану на різний вік. Отже, запрошуємо всіх відправитись в захоплюючу подорож по книжкових  сторінках. Ви готові поринути в світ пригод? Тоді, вперед! 
А допоможе вам в цій подорожі віртуальна книжкова виставка «Пригодам – ура!"

Шановні користувачі!


 Раді повідомити вам, що з 10 червня наша бібліотека відновила свою роботу.
В звязку з обмеженнями, встановленими Постановою Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020 р., на даному етапі користувачів обслуговують лише відділи абонементу за звичайним режимом роботи закладу, але з санітарними перервами.
Просимо Вас при відвідуванні бібліотеки користуватись масками, дотримуватись соціальної дистанції (1,5 м). Книги, повернені користувачами, будуть видаватися після встановленого терміну обсервації.
                                                       Чекаємо на Вас!