середа, 22 липня 2020 р.

«Чим далі вглиб років, тим це життя дорожче…» Пам’яті Володимира Мирного

    21 липня 2020 року зупинилося серце відомого полтавського письменника, користувача нашої бібліотеки (більше 30 років), Володимира Мирного.
    Не можемо змиритися з тим, що Володимир Степанович більше не зайде до нас, не подарує свою книжку, яку писав в нашій бібліотеці, не розповість про своє творче життя учням шкіл, які приходять на заходи. Згадуємо хвилинки спілкування з ним, його поради і величезну любов, віру і надію до України.
    В нашій бібліотеці подаровані Володимиром Мирним книги всі підписані…

 

   Сумуємо…Вічна память…

Відеоурок «Капелюшкова майстерня"

Пропонуємо користувачам зустріч з нашими друзями з гуртка «Оригамі» ПМЦПО (керівник Ольга Сухаревська). Тривають літні канікули, погода дуже спекотна і запрошення зробити з паперу літній капелюх якраз вчасне та актуальне. Тож готуйте папір або звичайну газету і вперед! 
 «Жінки примудряються з нічого зробити три речі: салат, капелюшок і трагедію»  — цитата з Оскара  Вайлда. В  одному  з інтерв’ю Софі Лорен, зірка світового кінематографа, розповідала, чому завжди нерівно дихала до капелюшків: «Вони елегантні й ексцентричні, кумедні і драматичні, і будь-який приносить задоволення. Жінку в капелюшку забути не можна!».  Тому наразі відставимо вбік салат і трагедію, а зосередимося на капелюшку. Головні убори виникли тисячі років тому. Капелюхи захищали від холоду і сонячних променів.
Вважається, що перший капелюх - петасос - з'явився у Давній Греції. Робили його, як правило, з соломи, а носили переважно селяни і мандрівники. Доморобний солом’яний ще тоді, коли капелюхи не робили з тканини, був найпоширенішім головним вбранням у спекотний період. І це, звісно, добре, бо він пропускає повітря, захищаючи голову від сонячного удару. Недарма в петасосі зазвичай зображували посланця богів Гермеса.
З появою перших цивілізацій головні убори перетворилися з обов'язкового елемента гардероба в атрибут влади. Головний убір завжди був ознакою соціальної належності і давав оточенню вичерпну інформацію про становище в суспільстві його власника чи власниці.  Ще правителі додинастичного Єгипту вінчали свої голови коронами.