вівторок, 27 жовтня 2020 р.

Комп’ютерний король

                                     Віртуальна інформаційна сторінка


  Його знає кожен, хто користується комп’ютером. 28 жовтня святкує 65-річчя Вільям Генрі Гейтс — американський бізнесмен, інвестор, автор, філантроп і засновник корпорації Майкрософт, співголова Фонду Білла і Мелінди Гейтсів. Протягом кар'єри в Microsoft, Гейтс займав позиції голови ради директорів, CEO та головного архітектора, одночасно до травня 2014 також будучи найбільшим акціонером. Всі роки, окрім чотирьох з 1995 до 2017, він був найбагатшою людиною в світі за версією Forbes. Зараз  Білл Гейтс – друга найбагатша людина світу. У хвилину він заробляє понад 6 тисяч доларів, а ввесь його капітал перевищує $89 млрд.

    Пізніше в своїй кар'єрі, Гейтс зайнявся філантропією. Через фонд Фонд Білла і Мелінди Гейтс він пожертвував багато коштів на різноманітні благодійні організації та наукові дослідницькі програми.Журнал Time назвав Гейтса одним зі 100 людей які найбільше вплинули на 20-те століття. У 2009 році Фонд Білла та Мелінди Гейтсів ініціював встановлення інтернету в 1000 українських бібліотек в рамках програми  « Бібліоміст»  та надав грант на суму 25 мільйонів доларів США. Наша бібліотечна система теж отримала комп’ютери та доступ до мережі Інтернет завдяки  програмі «Бібліоміст». До речі, у 2015 році Білл Гейтс фактично передбачив пандеміюCOVID-19  на конференції TED. В 2020 році  фонд Білла і Мелінди Гейтс виділив 300 мільйонів доларів на боротьбу з COVID-19 і пошуки вакцини.
    Гейтс також є відомим книголюбом, і стеля його великої домашньої бібліотеки містить гравірування з цитатами з «Великого Гетсбі». Ф. С. Фіцджеральда.