середа, 1 липня 2020 р.

Детектив – це гімнастика для інтелекту

Віртуальний перегляд літератури 
У літературі є такі твори, що не залишають байдужими ні дорослих, ні дітей. До них весь час повертаються, їх перечитують, із величезним задоволенням дивляться екранізації. Завжди актуальною, на жаль, залишається проблема злочину та кари. Детективний жанр дуже популярний серед читачів.

«Датою народження» жанру детективу вважається 20 квітня 1841 року, коли було вперше надруковане оповідання Едгара По «Вбивство на вулиці Морг», а згодом «Таємниця Марі Роже» (1843) і «Украдений лист» (1844), спільним головним героєм яких був меланхолійний приватний детектив та інтелектуал Дюпен. Проте історію детективного жанру можна простежити з глибокої давнини. Його елементи виявляють у Біблії (в історії Каїна та Авеля).

Формула детективного твору – розкриття таємничих обставин, за яких було здійснено злочин. Отже, поринемо у перегляд цікавих та захоплюючих детективів. 
         Марина і Сергій Дяченки «Пригоди Марійки Михайлової»
У місті знову скоєно злочин! Пограбовано банк, а злочинець у поросячій масці безслідно зник! Розкрити таке не під силу навіть Майорові Міліції. На допомогу поспішає досвідчений детектив – третьокласниця Марійка Михайлова, яка неодмінно знайде докази і викриє жадібного грабіжника. А ще вона рятує затонулі скарби, знаходить викрадача шоколадних цукерок і повертає до магазину найбільшу в місті іграшкову залізницю. Злочинці, стережіться!