четвер, 21 травня 2020 р.

Природа та людина: єдність і протиріччя

                                         Екологічний дайджест

  22 травня  світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття. Цей день ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.
    Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції. Цьогорічною темою є  гасло «Наші рішення - в природі». Головне завдання – привернути увагу до питань збереження біорізноманіття як основи підтримки життя і засобів для існування людей. Сьогодні у світі під загрозою зникнення перебуває понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Ми маємо переглянути стосунки «людина – природа». Споживацьке ставлення до природних ресурсів призводить до втрати лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів, зокрема тих, що занесені до Червоної книги. Саме жива природа є основою життя на Землі та фундаментом гармонійного існування. На жаль, людина стала головним ворогом природи. Сьогодні в цей день прийнято згадувати про те, що 60% всієї екологічної системи бездумно використовується людьми. Це природним чином впливає на збереження біологічних видів. Вчені прогнозують, що ця ситуація сильно погіршиться протягом наступних 50 років.

Правила Світлофора Моргайчика


                                                        Інформаційне досьє
     Продовжуємо на карантині наші зустрічі з вихованцями ПДНЗ №80. Пропонуємо їм  ознайомитися з інформаційним досьє 
   « Правила Світлофора Моргайчика».


      Дорогі діти, щоб навчитися читати, прочитати багато книжок, дізнатися багато цікавого, бути грамотними, ви вивчаєте азбуку за букварем. А є ще одна азбука – азбука дорожнього руху. За нею ми навчаємося бути гарними пішоходами, вчимося розмовляти з вулицею за допомогою дорожніх знаків, вчимося правильно переходити проїжджу частину вулиці, щоб на дорозі не сталося біди, щоб зберегти своє життя і здоров’я та здоров’я інших учасників дорожнього руху. Вулиці сучасного міста можуть бути небезпечними: найменша неузгодженість у діях водіїв і пішоходів може викликати аварії та жертви. Щоб цього не сталося, і ті, й інші повинні дотримуватись суворих законів. Закони ці називаються «Правила дорожнього руху».  Щоб діти  виросли здоровими і щоб здійснили свої мрії, важливо не тільки добре навчатися, займатися спортом, улюбленими справами, треба ще бути дисциплінованими. Скрізь — у садочку, в школі, вдома, на вулиці. Але, на жаль, у нас є ще чимало дітей, які вважають, що правил дотримуватися необов’язково.  Вони перебігають дорогу там, де хочуть і тоді, коли хочуть, не замислюючись над тим, до яких тяжких наслідків може призвести їхня легковажність, яка небезпека чекає їх, їхніх товаришів, інших людей. «Зі мною цього не трапиться», — думає більшість дітей, які слухають розповіді про дорожні пригоди. Переоцінивши свою спритність і силу, вони втрачають розсудливість, вважаючи, що зуміють вдало вийти з будь-якого, не тільки складного, але навіть небезпечного становища.
    Мабуть, всі люблять подорожувати.  
  Запрошуємо вас до містечка  дорожніх  знаків, у гості до Світлофорчика-Моргайчика. 

День вишиванки – день родоводу

 Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.  У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши його символ – етнічну українську сорочку-вишиванку. Вишиванки завжди були нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
 Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Щороку цього дня вся Україна, й кожен куточок планети, де живуть українці, перетворюються на фантастичну красу. У цей день вже традиційно організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці.
Українська вишиванка: 10 цікавих фактів, яких ви могли не знати: