понеділок, 25 травня 2020 р.

Безпека дітей в Інтернеті


     В Україні Інтернетом користується понад 71% громадян. Актуальність захисту безпеки дитини в мережі як ніколи велика. Безпека ваших дітей в інтернеті залежить повністю від вас. Ви багато зробите для того, щоб інтернет став безпечним місцем для ваших дітей, якщо будете дотримуватися  правил. Роль Інтернету в нашому житті зростає. Протягом останніх років Інтернет технології розвивалися поза нашим контролем і покращили багато аспектів нашого життя та життя наших дітей, але як бути з їх ризиками?  Згідно з доповіддю PCMag, 76% батьків стурбовані безпекою своїх дітей в Інтернеті.
     Діти в наш час зростають разом із технологіями, а основні завдання батьків – знайти найкращі способи обмежити та контролювати їх доступ до Інтернету. Завдяки тому, що сьогодні в Інтернеті курсує багато інформації, зростає небезпека для дітей, коли вони стануть легкою  мішенню для злочинців, які намагаються скористатися їх незнанням та необережністю. Серед ризиків, з якими стикаються діти в Інтернеті – випадки шахрайства, крадіжка особистих даних, кібер-залякування, шантаж, або ризик стати жертвою сексуального злочинця.   Наша основна увага – виділити найбільш дієві поради, які батьки можуть застосувати для захисту дітей в інтернеті.
 А чого ми не знаємо? Понад 28% опитаних дітей готові надіслати свої фотографії незнайомцям у мережі. 17% без вагань повідомляють інформацію про себе і свою родину – адресу, професію, графік роботи батьків, наявність цінних речей у домі… 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих, 28% дітей, побачивши в Інтернеті рекламу алкоголю або тютюну,  хоча б один раз спробували їх купити, 11% − спробували купувати наркотики, близько 14%  опитаних час від часу відправляють платні  SMS за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість послуг. Згідно з результатами дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України 76%  батьків не знають, які сайти відвідують їх  діти.  А Ви?












 Навчіть своїх дітей кібербезпеці в інтернеті. Ви хочете, щоб ваші діти провели час в інтернеті та скористалися можливостями онлайн навчання, але ви також хочете, щоб вони були в безпеці. Для цього вам потрібно простою та дитячою мовою пояснити про загрози в інтернеті та як їх ідентифікувати. Батьки повинні поговорити зі своїми дітьми про безпечний перегляд в інтернеті, шкідливі веб-сайти, до яких вони можуть отримати доступ, пояснити різні форми кіберзлочинів та інші необхідні речі, які допоможуть їм зрозуміти ширшу картину того, що відбувається.  Чим більше ви відкрито говорите про онлайн-загрози з дітьми, тим простіше їм зрозуміти, що вони бачать чи чують в інтернеті. Встановіть правила та обмеження на використання інтернету для своїх дітей.
             Якщо ви помітили, що у вашої дитини виникає звикання до того, щоб залишатися в інтернеті всю ніч, це може бути ознакою необхідності встановлення лімітів його використання. Переконайтесь, що ви чітко розповідаєте їм про час, який вони можуть провести за комп’ютером чи ноутбуком. Безпека дітей в інтернеті також означає, що батьки повинні уточнити, що можуть робити їхні діти, а що не можуть, коли вони перебувають в інтернеті. Будьте терплячі і слухайте своїх дітей.
      Ви можете щодня перевіряти комп’ютери своїх дітей, їх смартфони чи будь-які інші пристрої, підключені до Інтернету, але головне – прислухатися до них.
Нехай вони розкажуть вам про платформи соціальних медіа, якими вони користуються, або покажуть останнє відео, яке стало вірусним на Youtube.   Це, безумовно, найпростіший спосіб отримати інформацію про їхні звички в Інтернеті, замість того, щоб втрачати час на шпигунство за комп’ютерами та намагання зрозуміти історію їх перегляду.
Прикиньтеся, що ви не дуже багато знаєте про цю Інтернет-річ, і дозвольте їм почати розмову. Немає нічого більш захоплюючого для дітей, ніж почувати себе вчителями. Не кажучи вже про довіру, яку вони розвинуть в собі до вас, як батьків. 
  Використовуйте програмне забезпечення батьківського контролю для контролю за діяльністю дитини в Інтернеті  Зважаючи на зростаючу кількість пристроїв, які діти використовують для підключення до Інтернету, батькам важко контролювати кожен раз, коли вони в інтернеті. Для безпеки дітей можуть допомогти програми батьківського контролю. Ці програми – прекрасний спосіб відстежувати поведінку дітей в Інтернеті та контролювати те, що вони роблять на своїх смартфонах чи інших пристроях.
  Встановіть антивірусне програмне забезпечення на пристрої своїх дітей. Всі ми знаємо, що дітей, природно, цікавлять та приваблюють нові речі, і вони можуть легко отримати доступ до шкідливих посилань з ненадійних веб-сайтів або завантажити відеоігри з невідомих веб-сайтів. Таким чином, вам слід розглянути можливість встановлення хорошої антивірусної програми від надійної компанії, яка робить сканування в реальному часі та має автоматичне оновлення. Переконайтеся, що в операційній системі Windows, яка використовується на вашому дочірньому пристрої, встановлені всі останні та доступні патчі безпеки, такі як браузери, плагіни, додатки для  настільних  ПК  тощо. Кіберзлочинці зазвичай отримують доступ до мереж і систем, використовуючи недоліки безпеки, знайдені в популярних програмних засобах, таких як Adobe Flash, Java або браузерах, таких як Internet Explorer, Mozilla Firefox та Google Chrome.
Захистіть домашній Wi-FI від стороннього втручання.
До домашньої мережі  Wi-Fi зазвичай мають доступ лише жителі одного будинку, але це не означає, що злочинці не можуть отримати несанкціонований доступ. Щоб краще захистити домашню бездротову мережу від сторонніх, перше, що потрібно зробити, – це встановити надійний і унікальний пароль, щоб сусіди чи інші люди не могли взяти під контроль ваші особисті дані. Не підключайтеся до незахищених Wi-Fi мереж за межами вашого будинку. Ваші діти можуть бути в безпеці вдома, але з такою кількістю громадських мереж Wi-Fi, до яких ми підключаємось, як ми можемо бути впевнені, що вони залишаться в безпеці надалі? Ми часто ходимо в громадські місця і насолоджуємося кавою чи чаєм, навіть не замислюючись про онлайн-небезпеку чи хакерів, які можуть зачекати, коли наше з’єднання розпочнеться.  Головне - переконайтеся, що смартфон, ноутбук або планшет, який ваші діти використовують, має певний захист, як антишпигунське або антивірусне програмне забезпечення.
Звички в Інтернеті мають наслідки в  реальному  житті.  Важливим для дітей є зрозуміти ризики роботи в Інтернеті та бути обізнаними щодо правил та питань кібербезпеки. Ми повинні навчити їх уникати спілкування з незнайомцями в Інтернеті, розрізняти фейкові та реальні новини та пояснювати найпопулярніші ризики для безпеки. Діти повинні усвідомити, що дії в Інтернеті призводять до реальних наслідків та дотримуватися  кібергігієни щодо безпечного користування Інтернетом.
Радимо запропонувати дитині пограти в інтерактивну гру від Ради Європи  “ДИКИЙ ІНТЕРНЕТ ЛІС”(THROUGH WILD WEB WOODS), яка вчить дітей безпеці в Інтернеті. 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар