понеділок, 11 травня 2020 р.

Якщо говорити між нами, то все починається з мами

                             Віршованими рядками про маму

  10 травня – День матері. В це свято виражаються теплі почуття і всі недомовлені слова подяки мамам. В усіх народах вшанування матері були присутні завжди. А саме це свято існує трохи більше 100 років. В Україні шанування матері завжди мало місце в народній культурі. Краса материнства в усі століття оспівувалася кращими художниками, письменниками і поетами. Материнська самовіддана й жертовна любов була й є однією з літературних тем.
Ми пропонуємо Вам ознайомитись з деякими віршами українських поетів, в яких висловлюється подяка матерям за колосальне терпіння, сили, підтримку, любов, а також переживання і пролиті сльози.

Матусине ім’я святе

                                                                          Тільки без мами не можна нізащо,
                                                                          Бо найдорожче стоїть за словами —
                                                                          В світі усе починається з МАМИ!
   Безумовно, День матері, який ми відзначаємо в цьому році 10 травня - це одне з самих зворушливих свят. День матері – міжнародне свято. В Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня.  Вперше організувала День матері американка із Філадельфії Анна Джарвіс у 1910 році. А в 1914 році на клопотання Анни (вона рано втратила матір і запропонувала, щоб люди разом вшановували і матір-неньку, і матір-Землю, і Матір Божу), Конгрес США встановив нове державне свято. Згодом це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни. Крім того, понад 30 країн відзначають це свято в інші дні.
А ми хочемо ознайомити Вас з деякими книгами для дітей, в яких йдеться про маму: