середа, 22 квітня 2020 р.

Нехай Чорнобильська біда остання буде на планеті


  26 квітня 1986 року о 1:23:47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Основні наслідки аварії були подолані за 7 місяців і вже у листопаді два з трьох вцілілих енергоблоків були знову введені в експлуатацію.
Повернемося до історії. Перший енергоблок Чорнобильської АЕС було прийнято в експлуатацію 14 грудня 1977 року, другий — 10 січня 1979-го, 3 грудня 1981 року відбувся енергетичний пуск третього енергоблоку, 25 листопада 1983 року — четвертого.
Потужність вибухів які пролунали того трагічного дня, були настільки великі, що вони повністю зруйнували обшивку реактора і зірвали багатотонну верхню плиту 4-го енергоблоку, крізь яку в повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду, цезію і стронцію. Першою жертвою аварії став оператор циркулярних насосів Валерій Ходемчук, який загинув під уламками. Його тіло знайти так і не вдалось.
Згадаємо поіменно героїв – ліквідаторів трагедії на Чорнобильській АЕС.

Збережемо нашу Землю


                                             Інформаційний дайджест

 22 квітня щорічно, з 1970 року, відзначається День Землі. Цьогоріч вже 50-й, ювілейний, День Землі. Основна ідея цього Дня – привернення уваги до навколишнього середовища. Ми повинні зробити все, щоб зберегти природні ресурси нашої планети, яка все більше страждає від людських дій. День Землі – це символ єдності, усвідомлення, що тільки спільними зусиллями людство може боротися з глобальними екологічними проблемами.

       


                               Пропонуємо Вам цікаві факти про Землю:
       1.  У Землі є свій прапор – це одне з перших фото планети з Космосу на синьому тлі.
       2.  Земля зявилась понад 4,5 млрд років тому. 
       3.  70% поверхні планети займає вода.
       4.    Сонячне світло доходить до Землі за 8,3 хв.
       5.    Основна частка Землі – залізо, кисень, кремній і магній.
       6.      Кількість кисню на Землі з часом зменшується. Динозаври при нинішній                             «дозі» не вижили б.
       7.   У Землю щодня влучає 8,6 млн. блискавок.
       Але самий вражаючий факт про Землю: це єдина планета Чумацького Шляху, яка має атмосферу, океани, води і барвисті природні ландшафти, саме існування яких дозволило з’явитися людині. Цей факт виділяє нашу планету серед мільярдів інших планет. Отож, бережімо нашу Землю!


ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ - КНИГА


                                                                        Книга — вчитель, добрий друг вона,
                                                                          Завжди порадить щиро й допоможе.
                                                                                В ній людства мудрість зібрана земна,
                                                                            Тому вона — усе на світі може!
          Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження.
   Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей  день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем смерті декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс, Володимир Набоков, Жозеф Пла і Мануель.
  Книга розвиває нашу мову, збільшує запас слів, розвиває наше мислення. здатність співчувати. Книги додають нам сили і натхнення. Вони захоплюють, заставляють нас сміятися і плакати, ставлять перед нами запитання, над якими варто задуматись. Книги допомагають нам знайти самих себе, зрозуміти інших, позбавляють самотності. Книга – справжній маг. Скільки дивовижних таємниць відкривається нам завдяки книгам!

                                      Цікаві факти про книги: