четвер, 22 квітня 2021 р.

Ікона «Чорнобильський Спас»

Інформаційна сторінка

26 квітня вся Україна вшановує пам'ять Чорнобильської катастрофи. В цей день ми згадуємо про найбільшу техногенну катастрофу та вшановуємо героїзм всіх учасників – ліквідаторів.

Внаслідок цього лиха було втрачено тисячі людських життів і зламано мільйони  людських  доль.  В пам’ять про цей день з квітня по серпень 2003 року іконописцем В.Горецьким було створено, а згодом  освячено і передано до Успенського храму в Києво-Печерській Лаврі,  унікальну ікону під назвою «Чорнобильський Спас». Унікальність її полягає в тому, що крім святих на ній зображені і прості люди, які брали участь в ліквідації вибуху на ЧАЕС. Ікона є певним символом тих подій і захисницею знедолених.

Вербове гілля про Великдень сповіща

Відеоперегляд

Все ближче і ближче кінець Великого посту.

Наближалася Пасха. До Єрусалима приходило багато народу, щоб помолитися у храмі. Туди ж вирушив Іісус Христос із учнями.

Наближаючись, Спаситель попросив, щоб привели Йому ослятко. Учні виконали прохання. Господь сів на нього і поїхав у місто. Його зустрічали дуже урочисто, бо багато разів чули, що Він зцілює хворих, робить справжні чудеса. Люди встеляли шлях, яким Він їхав, пальмовим гіллям, а дехто і своїм одягом.

Входив Іісус Христос до Єрусалима не для того, щоб отримати ще більшу славу, а щоб віддати Своє життя за спасіння  людей, щоб страждати й померти. Але Господь знав, що ці ж самі люди, які зустріли Його так радісно, через кілька днів будуть кричати: "Розіпни, розіпни Його!". А поки до Нього підходили незрячі, кульгаві, і Він зцілював їх.

У наш час, християни в цей день приходять до церкви з гілочками верби. Чому верби, а тому, що вона першою навесні починає розпускатися, і навіть листячко її схоже з пальмовим.

Це свято відзначається в останню неділю перед Великоднем. Воно має ще назву Вербна Неділя.

Бібліотека-філіал №13 запрошує всіх своїх користувачів до відеоперегляду «Вербове гілля про Великдень сповіща».


Навколокнижкові цікавинки

                                                       Інформаційна сторінка

       23 квітня святкується Всесвітній день книги та авторського права. День книжки – день, який варто відсвяткувати! Його відзначають, вшановуючи не тільки її величність Книгу, а й авторські права письменника. Сердечно вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів, книгорозповсюджувачів, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!

Глобус - маленька копія Землі

 Інформаційна сторінка

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. Це свято має екологічну мету. "Засновником" Дня Землі є американський громадський діяч Джон Мортон — у 1840-х роках він розпочав саджати дерева та переконувати знайомих у важливості цього.