четвер, 8 жовтня 2020 р.

9 жовтня - Всесвітній день пошти

 Віртуальна інформаційна сторінка 

Всесвітній день пошти або Міжнародний день поштової служби - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй.

 

9 жовтня 1874 у Швейцарії представниками 22 країн, був підписаний Бернський договір, що засновує підставу Генерального поштового союзу. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом. На сьогоднішній день Всесвітній поштовий союз налічує у своєму складі 189 країн. В усьому світі 9 жовтня відзначається як Всесвітній день пошти. Цей захід проводиться протягом тижня, що називається «Міжнародний тиждень листа».

За даними Всесвітнього поштового союзу, міжнародна пошта «розмовляє» 6800 мовами своїх клієнтів і є найдовшою у світі мережею фізичної доставки пошти.

Бібліотека-філіал №13 пропонує поринути у дивовижний історичний екскурс становлення та розвитку поштового зв’язку в Україні. Спочатку слово posta позначало станцію (пост) для обміну коней або кур’єрів. Сьогодні під терміном «пошта» розуміють й установу пошти (поштамт,відділення), і послання, і сукупність отриманої кореспонденції. Історія розвитку пошти в Україні розпочинається з часів Київської Русі. Розвиток поштової справи в Київській Русі починається з часу натуральної поштової повинності, що складалася в дачі князівського гінцеві коня і корми. У X столітті існував «повіз» — обов’язок населення надавати коней «від стану до стану» для княжих гінців і слуг.