пʼятниця, 17 квітня 2020 р.

Природа – це книга, яку треба читати серцем


    День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.
Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.
Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.
Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.
В 2020 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 18 квітня.
Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця, до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють своїми викидами повітря мегаполісів, від убитого звіра  до вирубаних лісів. Головну загрозу довкіллю становить людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

Автор світлого дитинства


                              Віртуальне знайомство
     17 квітня нашим маленьким користувачам з ПДНЗ № 80 «Гвоздика», з яким дитяча бібліотека працює вже багато років, ми підготували  віртуальне знайомство з творчістю нашої полтавської письменниці Валентини Яківни Нездойминоги. 
    Вона лауреат премії ім. Панаса Мирного 2006 року, член Полтавської спілки літераторів. Разом з батьками дітлахи мають можливість познайомитись з її творами. Поетеса навчає малюків пізнавати явища природи в різні пори року, ненав’язливо та талановито розповідає дітям, що українська мова - наша материнська. Нею написані такі книги для маленьких читачів: «Азбука на канікулах», «Небилиці для Оленки», «Рахівнички від синички», «Від весни до весни», «Наша група «Теремок», а також  збірка автобіографічних оповідань "У маминій хустині». Більш докладно дошкільнята ознайомились з книжечкою «Небилиці для Оленки». 

                                              

    Доречі за цю книжку її автор отримала ІІІ місце в  щорічному  конкурсі «Краща книга Полтавщини» 2019 року у номінації «Кращі книги для дітей та юнацтва». Ця сонячна книжечка поведе маленького читача у фантастичний світ легкого гумору небилиць, у великий світ словникового збагачення. Читаючи книгу разом з дитиною, дорослі полинуть у теплі спогади про своє далеке дитинство, яке назавжди лишається в пам’яті кожної людини.
   Дякуємо письменниці за сповнені любові та щирості книжечки, радіємо за  кожен її новий віршик.
  А ми даруємо вам вірш Валентини Нездойминоги з книжечки "Від весни до весни":
ВЕРБИЧКА
Співає весна!
Зеленіє травичка!
Прокинулась вранці
тендітна вербичка.
І сонячний ранок
дарує їй роси.
І вітер весняний
розчісує коси.
Співають пташки
у небеснім просторі,
І сукню шовкову
гаптують їй зорі.
А місяць промінням
встеляє доріжки,
Зелена травиця
голубить їй ніжки.
Берізок привітні
всміхаються личка:
— З весною!
З весною, сестрице вербичко!