Публікації

Показано дописи з листопад, 2021

На чому люди їздять

Зображення
Інформаційна сторінка   Транспорт є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Без нього неможливо уявити собі ні одне велике місто. Зараз вже мало хто замислюється над тим, що колись люди пересувалися виключно пішки.

Триває Місяць цифрової грамотності в межах національного проєкту "Дія.Цифрова освіта"

Зображення
     Маленькі українці ще до того, як йдуть до школи, отримують цифрові навички від батьків: користуються планшетами, телефонами чи комп’ютерами. Проте не завжди роблять це правильно.

Долучайтеся до інформаційної кампанії від «Дія. Цифрова освіта», щоб набути цифрові навички!

Зображення
  Бібліотека-філіал для дітей №13Полтавської МЦБС належить до мережі Хабів цифрової освіти. В рамках Місяця цифрової грамотності, що проходить на освітній платформі Дія_Цифрова_освіта , бібліотекарі знайомлять користувачів   з освітніми серіалами про базові цифрові навички, цифрову грамотність, допомагають оволодіти онлайн-сервісами.

Свіча палає у скорботі

Зображення
                                                  Віртуальна хвилина пам'яті      Наприкінці листопада кожного року   ми вшановуємо пам'ять усіх невинно убієнних під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Цей день покликаний закарбувати в народній пам'яті страшну трагедію українського народу, і передати цю пам'ять наступним поколінням. 27 листопада 2021 року ми відзначаємо 100 -ті роковини від початку масового штучного голоду 1921-1923 років та 75-ті роковини післявоєнного масового голоду 1946-1947 років в Україні.

Місяць цифрової грамотності з «Дія. Цифрова освіта» в бібліотеці

Зображення
    Працівники та користувачі бібліотеки долучились до Місяця цифрової грамотності, що проходить на освітній платформі Дія.Цифрова освіта .

Книжкове царство Сашка Дерманського

Зображення
    Творча зустріч     Читачам нашої бібліотеки дуже пощастило! Адже в рамках проєкту «Літературна орбіта» на  творчу зустріч з ними завітав один з найулюбленіших дитячих письменників Сашко Дерманський !

Книжковий пазл

Зображення
  Інформаційна сторінка Пазл  — гра-головоломка, що виглядає як мозаїка, яку потрібно скласти з безлічі фрагментів малюнка різної форми. Є однією з найдоступніших іграшок, що розвивають логічне мислення, увагу, пам'ять, уяву. Пазли дуже корисні для розвитку мислення та пізнавальних здібностей людини.

Уроки минулого. Трагедія під Базаром

Зображення
                                                                        Історичний екскурс Визвольні змагання українського народу 1917 – 1921 років добігали трагічного кінця. 21 листопада 1921 року, під час Другого зимового походу армії УНР під Базаром (нині Житомирщина) червоноармійці Григорія Котовського розстріляли 359 полонених українських вояків.     Працівники бібліотеки-філіалу №13 підготували історичний екскурс  у сумні часи початку минулого сторіччя.

Ввічливі слова творять дива

Зображення
Хвилинка етикету   Слово... Воно наш постійний супутник у житті. Лише від нас самих залежить, які слова добирати для спілкування з іншими людьми. Такі, що допоможуть нам знайти друзів, чи такі, внаслідок вживання яких втрачаються гарні стосунки. Слово вимагає обережного ставлення до себе, вміння ним правильно користуватися. І зовсім неправильно ми чинимо, коли вживаємо грубі, непристойні слова, забуваючи, що яке слово скажемо, таке до нас і повернеться. А тому прислухаймося не тільки до слів інших людей, а й до того, як говоримо самі.

Як чумаки по сіль їздили

Зображення
Інформаційна сторінка    Чумацтво виникло ще в далекі часи Київської Русі, бо вже тоді з її земель вирушали в далекі мандри валки хоробрих і кмітливих людей. Саме  в той час й було прокладено їхній основний маршрут, що називався Великим Чумацьким Шляхом. «Чумак» з татарської це «перевізник». Чумаками називали категорію населення України, яке займалося товарно-візницьким промислом в 16 — 19 ст. Так як ще не знали про інші поклади солі, люди їздили на південь до Чорного і Азовського морів за цим продуктом. В кожному селі були свої чумаки, вони возили спочатку сіль по всій Україні і в сусідні країни, а потім вже й інші товари. Чумаки були людьми освіченими, вміли читати і писати, грали в шахи, прикрашали вози, співали пісні і розповідали казки.

Феномен Федора Достоєвського

Зображення
11 листопада   виповнюється 200 років від дня народження великого російського письменника, філософа і мислителя Федора Михайловича Достоєвського.  Працівники бібліотеки-філіалу№13 до ювілейної дати підготували тематичну полицю «Феномен Федора Достоєвського», на якій представлено твори та матеріали про життя і творчість письменника.

Барви осені

Зображення
    7 листопада до бібліотеки  завітали  наші друзі  - команда «Посмішка» , з концертною програмою «Барви осені».

Мова наша рідна - найдорожчий скарб

Зображення
     9 листопада – День української мови та писемності. Це свято відзначається на честь святого Преподобного Нестора-Літописця , мощі якого покояться у печерах Києво-Печерської лаври. Цього року виповнюється 965 років від дня народження літописця, головний подвиг життя якого - складання «Повісті минулих літ». Вважається, що саме з Нестора Літописця починається письмова українська мова.

Життєвими та творчими стежками Миколи Вінграновського

Зображення
Бібліознайомство Микола Степанович Вінграновський   — український письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист та поет.  

Для чого вигадали школу?

Зображення
Відеоперегляд Старше покоління людей завжди вчило дітей усьому, що вони знали самі, щоб діти могли справлятися з проблемами в майбутньому. Молодим людям доводилося вчитися, щоб зберегти традиції, знання й досвід. Таким чином, ідея «освіти» набагато старша, ніж самі школи.

Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів - 2021".

Зображення
Відгук на книгу Анни Багряної «Вітрова гора» від Владислави Недогорської , учениці 10-І класу Полтавського ліцею №32 «Європейський».

Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів - 2021". Голосування триває!

Зображення
   В рамках книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів - 2021" триває фінальний етап голосування, під час якого читачі обирають переможця року.  Користувачі бібліотеки-філіалу для дітей №13 Полтавської МЦБС теж приймають участь у голосуванні: читають книжки та заповнюють анкети.   Свій вибір вже зробили Владислава Недогорська, учениця 10-І класу Полтавського ліцею №32 «Європейський» та брати Порохня Віталій (учень 6-Б класу ЗОШ №30) та Порохня Вадим (учень 5-А класу ЗОШ №30).        Долучайтесь і ви! Книги-фіналісти чекають на вас у бібліотеці!