Снігова феєрія

 
                                               Віртуальний перегляд літератури

     В цьому році 17 січня відзначають Всесвітній день снігу. Ідея створення Дня снігу виникла давно, але офіційно цей день вперше відзначили у 2012 році в третю неділю січня. Засновником цього свята виступила Міжнародна федерація лижного спорту (FIS). Цей день виступає свого роду пропагандою здорового способу життя і необхідністю присутності в нашому житті спорту. Мета проведення заходів полягає у залученні дітей і сімей до своєрідного, унікального, активного відпочинку, який може подарувати тільки участь у зимових видах спорту. Для цього і проводяться спеціальні заходи по всьому світу. Також організатори наголошують на необхідності поширення важливої інформації про безпеку, фізичне здоров’я і про питання екологічного характеру.

    За задумом FIS, у цей день повинні проходити «снігові фестивалі», під час яких діти та дорослі зможуть взяти участь у змаганнях на ковзанах, лижах або сноубордах. На думку організаторів, «цей день дасть можливість всім насолодитися снігом, зануритися в світле майбутнє зимових видів спорту, які будуть сприйматися не тільки як змагання, але і як розвага».

    Всесвітній день снігу швидко здобув популярність. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. Наприклад, у 2013 році один із заходів, відбувся в Україні. Станом на 2017 рік, з нагоди цього Дня було заплановано вже близько 500 заходів по всьому світу, зареєструвалося на них понад 1,2 мільйона учасників.

     Катання на санчатах, лижах, ліплення снігової баби, гра в сніжки, будівництво снігових фортець, зимова риболовля, купання в ополонці – далеко не все, чим можна займатися взимку.  Гірські лижі, хокей на льоду, сноуборд, бобслей, ковзанярський спорт, керлінг та біатлон – це лише кілька прикладів зимових видів спорту, які відомі всім.

      Якраз напередодні наше місто теж засипало сніжком, вдарили морози і всі охочі можуть насолодитися зимовими видами спорту та розвагами, адже останніми роками зима радує нас снігом не так часто.

  Працівники бібліотеки-філіалу №13 запрошують поринути у снігову казку за допомогою дитячих книг:

   Гай Данієлс  «Найбільший сніговик у світі» 

     Стенові дуже кортіло поплавати в басейні з татом. Але тато стомився. Ще і сніг іде надворі! І коли Стен почав настійливо наполягати, у тата з'явилася ідея. - Знаєш що, - запропонував тато. - Якщо ти зліпиш сніговика заввишки з будинок, я встановлю басейн у нашому садку. Обіцяю! І Стен одразу взявся до роботи... Це книга-картинка для читання дітям. Тепла зимова історія про дружбу, взаємодопомогу та виконання обіцянок. Для всіх, хто полюбляє плавати та ліпити сніговиків.

Аксель Шеффлер «Шусть і Шуня»

     Шусть і Шуня – двійко друзів, зайчик та мишка. Вони дуже люблять гратися, та час від часу у них трапляються суперечки. Шусть і Шуня – герої цілої серії бестселерів. Вони полюбляють гуляти, коли сніжить, але ніяк не можуть домовитись, якого ж сніговика зліпити. Дізнайся, як друзі помирилися, в прекрасній історії про вміння розважатися разом.

«Падав сніг»

     Це хрестоматія з позакласного читання із серії "Читаночка". В книжці зібрано безліч віршиків, оповідань, казок, загадок та приказок для дітей будь-якого віку про пори року.

Андрусяк Іван «Третій сніг»

    Ця книжка – нова казка про лісову школу (навіть не одну) і її кмітливих, пустотливих і до всього цікавих учнів. І водночас це – хвацько “закручений” дитячий детектив зі справжнім злочином (навіть не одним) і справжнім розслідуванням, яке веде неймовірно розумний і хижий учитель. Але й цього мало – бо “Третій сніг” також про те, як реагують сучасні діти на гострі, ,болісні проблеми в житті нинішньої України… Насправді ж це історія про добро і зло, співчуття і жорстокість, радість і горе, сміх і сльози – себто про все те найважливіше, що в житті завжди поруч.

Прохасько Т, Прохасько М. «Хто зробить сніг»

      Ця книжка унікальна, з якого боку не поглянь. Перша дитяча книжка Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора. Тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…

    «Коли сніг пахне мандаринками»

   Коли сніг пахне мандаринками? Мабуть, у новорічно-різдвяну пору. Тоді так хочеться вірити в дива і чекати на подарунки. Але що, коли ти вже не дитина? Невже у твоєму житті більше не буде святкової магії? Герої оповідань сучасних українських письменниць і письменників, що увійшли до цього збірника, — підлітки. Найважливіше для кожного з них — зустріти Новий рік та Різдво з найближчими. І в цьому — справжня святкова магія.

        Насолоджуйтесь сніговою порою та читайте «снігові» книжечки!

 

 

 

 

Коментарі