Публікації

Показано дописи з січень, 2022

До уваги користувачів нові книжкові виставки!

Зображення
  Своєрідною візитною карткою бібліотеки є книжкова виставка. Шановні користувачі! Запрошуємо вас відвідати нашу бібліотеку та ознайомитись з новими книжковими виставками.

Творець країни Задзеркалля

Зображення
    Консервативна Англія славиться диваками. Ці диваки іноді пишуть геніальні книги. Навіть якщо ви ніколи не читали про пригоди Аліси, ви напевно знайомі з цією історією хоча б в загальних рисах, адже казка лягла в основу безлічі фільмів, серіалів, мультфільмів, комп'ютерних ігор і навіть коміксів. Але що ви знаєте про автора найдивовижнішої та повної прихованих загадок дитячої книги? Навколо персони Чарльза Лютвіджа Доджсона й донині точиться багато суперечок, чуток і домислів. Талановита людина талановита у всьому. В його особистості поєдналося непоєднуване: математик і письменник, священик і фотограф, філософ і великий друг дітей.

Посвята в парубоцтво

Зображення
  Працівники бібліотеки підготували для вас народознавчу сторінку про цікавий український обряд, який називався «Посвята в парубоцтво».   Щоб одвідувати молодіжні зібрання, потрібно було скласти, як ми нині кажемо, спеціальний іспит. Давайте пригадаємо, як це відбувалося. Обов ’ язковою умовою був віковий ценз. Якщо хлопцеві виповнювалося 15-16 років, він уже мав право брати участь у вечорницях. Але для цього потрібно було підтвердити свої «парубоцькі здібності». 

Зима на творчість надихає…

Зображення
   Зима – пора року, насичена святами, відпочинком в родинному колі й зустрічами з друзями. Зараз зима в самому розпалі, з снігом та морозами… Це найцікавіша пора для дитячої творчості та фантазії.

Діти – генії

Зображення
У кожній людині є сонце, тільки дайте йому світити. Сократ    Діти – відмінні винахідники, адже вони можуть помітити те, що дорослими з різних причин може бути проігноровано. З огляду на незаперечні факти дитячої винахідливості в міжнародному середовищі виникла ідея щорічного відзначення 17 січня Дня дітей-винахідників. Датою цієї події був обраний день народження президента США Бенджаміна Франкліна, адже   він був ще тим винахідником! У світі існує чимало винаходів та відкриттів, авторами яких є саме діти.     Пропонуємо переглянути інформацію про українських школярів, які стали відомими завдяки власним винаходам, підготовлену працівниками бібліотеки.

Нову книжку погортай, зацікавила – прочитай!

Зображення
      Пізнавати світ з книгою в руках – справа надзвичайно цікава. Особливий інтерес у читачів викликають нові надходження. Нові книги в бібліотеці – це завжди свято, нові персонажі та враження.

Вареники – Божі хваленики

Зображення
   Вареники – одна з найбільш відомих страв української національної кухні,   й дійшла вона   до нас із сивої давнини. Українські начинки для вареників — картопля, сир, вишкварки, використовують також   капусту, цибулю, гречану кашу, мак, вишні, сухофрукти, а на Полтавщині — навіть варений горох, розтертий з калиною. Готову страву подають зі сметаною чи олією, зі смаженою цибулею. Вареники з маком та ягодами посипають цукром або подають в ягідних сиропах чи в меді.

А ви знаєте, що…

Зображення
Бібліотекарі дитячої бібліотеки № 13 підготували для своїх користувачів пізнавальну хвилинку А ви знаєте, що…

Дні святкові, ялинкові

Зображення
  Напередодні Різдва, 5 січня, в бібліотеці-філіалі №13   пройшла квест-гра «Дні святкові, ялинкові». Спочатку проводився майстер-клас «Паперові дива» . Вихованці гуртка «Оригамі - оригінальний конструктор» ПМЦПО, дотримуючись рекомендацій керівника гуртка Ольги Сухаревської, з завзяттям взялись за роботу.

Зірка Різдва над вертепом сія

Зображення
Відеоперегляд   Різдво Христове - одне з найзначніших релігійних свят, традиції святкування якого сягають глибини століть. Різдво називають "матір'ю всіх свят". Саме цього дня всі віруючі радіють народженню Спасителя, Сина Божого. Значення цього свята настільки велике, що літочислення ми ведемо від Різдва Христового.

Під зелену, під ялинку

Зображення
Відеоперегляд   Зима вступила у свої законні права, сніг встиг порадувати красою. Тривають новорічно-різдвяні свята та зимові шкільні канікули. А з книгами зима затишніша й цікавіша. Це чудовий час, щоб зануритись в казкову атмосферу різдвяних історій під час затишних сімейних вечорів. Книжки допоможуть створити казковий настрій очікування маленького різдвяного дива. На наших книжкових поличках є чимало натхненних та сповнених магії дитячих книжок. Це книги, що даруватимуть святковий настрій і малечі, і дорослим. Адже спільне читання – це завжди свято!