середа, 13 жовтня 2021 р.

Відеоперегляд "України славнії сини"

                                                              
                                                                  Відеоперегляд

      День захисників і захисниць України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва. Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передалися нам від пращурів. В цей день  ми вшановуємо доблесних, мужніх людей, які впродовж тисячоліть оберігали нашу землю, боронили її від нападників, проливаючи кров і віддаючи життя. Хочеться виявити глибоку шану й повагу до наших воїнів, які сьогодні стоять на варті незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України. Це свято символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників та захисниць України, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Ми маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій  і славних справ наших предків.

  Серед прадавніх осінніх християнських свят є й свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято було одним з найголовніших свят козаків, за що й отримало другу назву – Козацька Покрова. Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворога та покровительки українського війська – має глибоке коріння в Україні. Ця традиція прийшла до Русі  з Візантії разом із запровадженням християнства і перейшла від руських князів до козацтва.

   В історії українського народу було неповторне і легендарне явище – Запорозька Січ. Усе своє життя запорозькі козаки поклали на те, щоб боронити люд український від сваволі іноземних загарбників.

   Мільйони людей вірять, що небо нашої України буде мирним, адже його оберігає славне наше військо.

   Працівники бібліотеки-філіалу №13 пропонують ознайомитись з відеопереглядом «України славнії сини», присвяченим захисникам нашої Батьківщини.Немає коментарів:

Дописати коментар