середу, 7 грудня 2022 р.

Стоп насильсву

 


Щорічно міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства», яка проводиться з 25 листопада до 10 грудня. У ці дні тисячі людей об̛єднують свої зусилля заради однієї мети- привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім̛̛̛̛̛ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Підтримуючи ініціативу Всеукраїнської акції  працівники бібліотеки-філії для дітей №13 Центральної бібліотеки ПМТГ  провели  для користувачів  цикл заходів. Учасниками  інформаційної хвилини «Наші долоньки проти насильства» стали постійні відвідувачі бібліотеки-діти середнього шкільного віку, які не тільки прослухали багато корисної інформації, але і  зробили поробку «Дружні долоньки».


 Для учнів 6 класів ПСЗШ№40 спільно з зав.шкільної бібліотеки Милошевич І.В. було оформлено тематичні розкладки «16 днів без насильства» та проведено цікавий, насичений захід, метою якого було недопущення насильства в дитячому колективі та формування доброзичливого ставлення один до одного.

 Бібліотекари розповіли присутнім про історію започаткування в Україні акції «16 днів проти насильства»,про види насильства та кримінальну відповідальність за їх скоєння а також познайомили з профілактикою   ВІЛ/СНІД.


 

 Під час заходу, всі бажаючі мали змогу отримати буклети «Що таке насильство», «Все про булінг», «Права та обов̛̛язки  дітей», а також, переглянули відео «Світ без насилля», «Стоп булінг». Варто зазначити, що здобувачі освіти були активними учасниками бесід, вікторин  та продемонстрували  гарні знання: вони називали не лише свої права, а й обов̛̛язки, розкрили поняття дружби, людяності. . На завершення  бібліотечного заходу учні прийняли участь  у флешмобі «Стоп насильству». 

Змінити наш світ і зробити його добрішим лише за 16 днів не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити кількість зла та завжди пам̛ятати що добро бумерангом повернеться до кожного, хто його дарує!

Бібліотека в гостях у «Мауглі»


Бібліотечна година


Безмежна сила книги. З дитячих  літ  це диво  допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції…Про все це дізнались дошкільнята  Дитячого центру розвитку  «Мауглі», гостями якого стали працівники бібліотеки –філії для дітей № 13 Центральної бібліотеки ПМТГ.


 Діти із задоволенням ознайомились з дивовижним книжковим розмаїттям бібліотеки та загадковим світом казок, який їх чекав у «Казковій вітальні». Бібліотечні працівники  провели заочну  екскурсію та розповіли майбутнім читачам правила поводження з книгою, а також познайомили з яскравими періодичними виданнями «Колобочок», « В  гостях у казки» , «Яблунька» та новими  надходженнями дитячої літератури. 


 

 Цікавий захід переріс у справжні змагання маленьких ерудитів, які один поперед одного відгадували загадки. Завдяки таким екскурсіям бібліотекарі розвивають у дітей інтерес до книги, виховують культуру читання, сприяють тому, що в майбутньому  маленькі відвідувачі стануть не тільки справжніми друзями книги, але і нашої бібліотеки.