вівторок, 1 серпня 2023 р.

Веселкові острови книжок

 

    Літо – весела пора, коли хочеться проводити на свіжому повітрі якомога більше часу.  Яскраве сонце і теплий вітерець так і ваблять піти прогулятися. Парки, сквери, подвір'я, дитячі майданчики стають найбільш популярними місцями відпочинку та розваг для дітей і їх батьків. Але любителям  літератури хочеться і почитати, і довше побути на залитих сонцем вулицях.

 

 Чудовий вихід в таких випадках – читальна  зала  просто неба. Працівники бібліотеки-філії № 13 для дітей Центральної бібліотеки Полтавської МТГ запросили   молодих матусь, бабусь  та маленьких   користувачів до літньої читальної зали під відкритим небом «Сквер літературного читання».

 
 Веселі, заряджені позитивом та літнім сонцем маленькі гості бібліотеки  переглядали різнокольорові періодичні видання, читали цікаві дитячі книжки, приймали участь в літературних вікторинах, головоломках, грали в настільні ігри.

 На літньому майданчику  читачі ознайомилися з тематичною книжковою  виставкою «Веселкові острови книжок».  А  в бібліотеці всіх бажаючих чекав перегляд мультфільмів. За допомогою ігрових, цікавих  заходів бібліотекарі прагнуть розвивати у дітей кмітливість, винахідливість, ерудицію, виховують любов до читання.

 Такі активності допомагають заспокоїти дітей, що особливо важливо у цей час, налаштувати їх на позитив, переконати, що кожен день чудовий і може принести яскраві враження, знання, приємне спілкування з новими друзями та цікавими казковими героями.

СЕРПЕНЬ – МІСЯЦЬ ЛЕЛЕКИ

Інформаційна сторінка

Серпень – місяць, коли літо вступає в пору поважної зрілості. В цьому місяці літо збирається перепочити після творення добрих чудес. Цей місяць вгамовує спеку полудня  і встеляє ранки прохолодними росами. Полудневе повітря пахне чорнобривцями та солодким виноградом.

Серпень збирає в комори щедрий врожай, нагадує про близьку осінь, попереджає прикметами про наближення майбутньої зими. А ще це місяць збору урожаю і час жнив. Кажуть: "що у серпні збереш, з тим і зиму проведеш". Одна з версій походження назви місяця саме з цим і пов’язана — серпами жито жали, трави нарізали.

 У серпні земля все ж ще прикрашена квітами, трави наснажені цілющою силою, плоди – сонячною енергією, душі людей сповнені надією на добро, затишок, щедрість і любов.

Символом усіх цих якостей став дивовижний птах – ЛЕЛЕКА. Цей птах є незмінним супутником людського життя. У прадавніх слов'ян цей період року мав назву "Місяць ЛЕЛЕКИ" й символізував сімейний затишок, доброзичливість, надію на продовження роду й зміцнення сім'ї. У серпні ці птахи  збираються цілими зграями та готуються до далекої мандрівки, але вони обов’язково повернуться до рідної землі…

Працівники дитячої бібліотеки – філії №13 бажають всім своїм користувачам, щоб «Місяць ЛЕЛЕКИ» подарував кожному, свої теплі дні та затишні вечори з надією на чарівну осінь.