Публікації

Показано дописи з вересень, 2021

Вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек!

Зображення
                 Вітаємо колег-бібліотекарів, наших користувачів та всіх                                        поціновувачів книги й бібліотеки зі святом,                                      Всеукраїнським днем бібліотек!

Бабин Яр: смертельний шлях

Зображення
Година пам ’ яті      29 вересня - 80-і  роковини трагедії Бабиного Яру . В цей день 1941 року нацисти знищили у Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями. Точна кількість євреїв, українців, росіян та представників інших національностей, які знайшли тут свою смерть,  і досі невідома (понад 30 тисяч людей). Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Криваві злочини в Бабиному Яру перевершили  всі відомі до того часу трагедії. Це була одна з найбільш масових акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни.

Полтава: з минулого до сьогодення

Зображення
Звучить так ніжно, променисто: Моя Полтава! Рідне місто! Прекрасне, давнє, старовинне! Тут річка Ворскла тихо плине, Тут верби хилять свої віти, І пахощі дарують квіти. А на церквах проміння грає, Усе навколо осяває. Тут всі часи разом зійшлися, Корінням вічності сплелися, Хай дощик теплий поливає, І те коріння напуває. У кожнеє нехай віконце І в душі людям світить сонце Любов до тебе хай не гине, Полтаво, донько України!

Душі моєї кольори

Зображення
  В чудовий світ барв пропонує вам зануритись наша бібліотека.

Рідне місто моє

Зображення
                                                                                                   Мов перлина, сонячна                                                                                                                          Полтава,                                 ...

Михайло Драгоманов і Леся Українка: вплив на формування світогляду поетеси

Зображення
   Цього року ми відзначаємо 150-річчя від дня народження Лесі Українки, що   належить до письменників «на всі часи», які своєю творчістю збагатили духовну культуру людства та 180-річчя з дня народження ученого, визначного діяча українського національного руху XIX ст. М.Драгоманова. Що ми знаємо про Лесю Українку? Якою вона була, хто найбільше вплинув на її становлення?     Працівники бібліотеки-філіалу №13 пропонують   розвідку про взаємини М.Драгоманова та Л.Українки та вплив на її погляди.

Фонд життя

Зображення
    11 вересня виповнюється 60 років Всесвітньому фонду дикої природи . Зараз це одна з найбільших міжнародних природоохоронних організацій світу.   Зусилля цієї організації направлені на вирішення сучасних природоохоронних проблем у всіх куточках світу. Фонд об’єднує 28 національних організацій та асоційованих членів у всіх країнах та близько 5 мільйонів індивідуальних членів і працює в понад 130 країнах. Ця організація створена англійцями Пітером Скоттом, Люком Гоффманом та Гаєм Монфором   в 1961 році в невеликому швейцарському міському районі Морге, в якому знаходиться штаб Міжнародного союзу охорони природи. Мета фонду – збереження життя на Землі, досягнення гармонії між природою та людиною, існує він за рахунок добровільних внесків. Символом   Всесвітнього фонду природи є гігантська панда.

Дегустація книг Ніни Фіалко

Зображення
Відеоперегляд Багата Україна на сучасних майстрів слова. Серед таких майстрів є Ніна Фіалко.  

Рідна мова – кольорова

Зображення
Інформаційна хвилинка    Мова віддзеркалює душу народу, його історію. Для кожного народу своя мова — найкраща, але ніхто не заперечуватиме, що українська мова за милозвучністю і співучістю — одна з найкращих.