вівторок, 11 квітня 2023 р.

 #Шахи-гімнастика для розуму

Жваво і цікаво проходять заняття  Школи шахів в бібліотеці –філії №13 для дітей. Шахи-гра, яка підкорила весь світ, і стала для своїх численних шанувальників справжнісіньким еталоном гнучкості та гостроти розуму, вміння мислити швидко й стратегічно. Хочете бути кмітливими, розумними, цілеспрямованими, старанними, вольовими? Приходьте до бібліотеки вчитися грати в шахи!

 

  


 

Тренер - Хоменко Тетяна Андріївна

Школа шахів  працює 2 рази на тиждень

З 15.00 до 17.00

(середа,субота)

 в приміщенні бібліотеки.

Дивосвіт Виктора Близнеця

Віктор Близнець був безнадійним романтиком. Він інтуїтивно вгадував добре і зле начала в людині, замислювався над її суперечливою природою. Близнецева фантастика – це та ж сама реальність, але піднята над землею до рівня можливостей нашого зору. Народився Віктор Близнець у селі Володимирівка Кіровоградської області в селянській родині. Оскільки під час німецької окупації свідоцтво про народження хлопця загубилося, то дату появи на світ його мати визначила приблизно: «в голодовку перед Пасхою» — 10 квітня 1933 року. Змалку малий Вітько тягнувся до книжки, до знань. Та лиш хлопець пішов до школи, як почалася війна, довелось пережити голод, страх, знущання. І тільки – но закінчилося воєнне лихоліття, хлопець знову поновив навчання. Школа тоді була без книжок, зошитів, олівців. Він згадував, як його мама, сільська вчителька, фарбувала крохмалем газету і з пам'яті відтворювала сторінку букваря, бо в цілому селі не збереглося жодного. А ввечері ця газета знову фарбувалась, і писалися на ній літери, склади. Близнеці були багатодітною родиною селян-колгоспників, а Віктор був четвертою дитиною. Батько (найдорожча Вітькові людина) працював столяром, умів дуже гарно про все розповідати. І був для своїх шістьох дітей «… першою книгою, першою школою, відкривав землю батьків, … це було як причастя до святині, до таїни нашого земного бога». Мати пильно оберігала своє родинне вогнище, зналася на звичаях, побуті і повчала: «не свисти в хаті, не гойдай ногами, не тарахкоти ложками…». Вчився Віктор старанно, багато читав і потай пописував вірші. Був дуже здібним та допитливим учнем, школу закінчив із золотою медаллю.

По закінченню десятирічки, в 1952 році, Віктор Близнець подався до столиці і успішно склав іспити на факультет журналістики Київського університету імені Т. Г. Шевченка. Його однокурсниками і товаришами були Симоненко Василь, М.Сом, Тамара Коломієць, Ю. Ячейкін та інші обдаровані і талановиті люди, у майбутньому також письменники. Після закінчення університету, у 1957 році, Віктор Семенович працював за фахом у різних газетах та журналах.


 

Книжка Віктора Близнеця — повість «Звук павутинки» (1970) змусила критику говорити про автора як про одного з найяскравіших дитячих письменників України. Герой повісті Льонька, навколишній світ якого населений незвичайними звуками, явищами, істотами – все це письменник дуже яскраво пам'ятав з власного дитинства. 

 

Численні життєві ситуації та спомини ставали йому в нагоді при написанні книжок. За словами його дружини, «в літературу його привела не лише робота у дитячих видавництвах, а й враження дитинства, покликання душі — чистої і наївної».

Усе написане Віктор Семенович пропускав через свою душу і серце. Герої його творів усвідомлюють себе особистостями, знають, що таке справжня дружба, готові захистити слабшого, живуть у злагоді з довкіллям. Земля і народ, природа і мораль — ці категорії у Близнеця завжди стоять в одному нерозривному ряду — і у «Звук павутинки», і в «Женя й Синько», і особливо яскраво — в казковій повісті «Земля Світлячків» (1979).

 

« … Немає більшої насолоди для письменницької душі, як писати книгу для юних. Це немовби свіжий подих вітру вранці, десь на лузі дитинства, коли тільки-тільки сходить сонце…..»