вівторок, 22 листопада 2016 р.

Народознавча година «Обереги мої українські»        

21 листопада  в бібліотеці-філіалі № 13 для дітей знову було гамірно, цікаво та корисно. Була проведена   народознавча  година «Обереги  мої  українські» для учнів спецшколи № 40 2-А класу, вчитель Босак Л.П.

         На прохання  вчителя  на початку заходу  завідувачка  бібліотеки  Моргун Т. розповіла  дітям про життя  та творчість  сучасної  української  письменниці Наталки  Поклад  та прочитала її вірші  для дітей  з книги  « Ластівчин  привіт». Учні переглянули  також онлайн - презентацію про  поетесу.
А потім   активна  читачка  нашої  бібліотеки , майстриня  Путря С.М. представила  виставку  своїх  виробів  і  розповіла  школярикам  про український народний  оберіг – ляльку -  мотанку  та  провела   майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки.

        Спочатку вона зробила дуже цікавий екскурс в історію вузликової ляльки. Діти були здивовані, що перша лялька-мотанка була виготовлена більше ніж 5 тисяч років тому. Мотанкою називається лялька тому, що при її виготовленні не використовується голка, а ляльку мотають з ниток, тканини чи іншого матеріалу. Всі деталі міцно примотують ниткою в одну сторону – за сонцем. Майстриня розповіла, чому у мотанки хрестоподібна фігура та про значення кольорів в одязі вузликової ляльки. А далі пані Світлана  з допомогою  бібліотекарів  запропонувала учасникам майстер-класу зробити власноруч ляльку-мотанку.

        З першою лялькою у дітлахів було не без проблем: нитки  плутались, не рівно  намотувались  , але на допомогу приходили дорослі, і все налагоджувалось. Під  час  виготовлення  ляльки діти співали  вивчені ними  пісні. Скільки радості було у кожного, коли з моточків ниток, які були перев'язані у декількох місцях, з'явилась маленька лялька-хлопчик  та  лялька-дівчинка! А головне – власноруч зроблена! Цей маленький український сувенір-оберіг діти вирішили подарувати своїм близьким.

Наш дух не зламати! Свободу не вбити!        Віднедавна в українському  календарі  з’явився  ще один  пам’ятний день – 21 листопада – День  Гідності  та Свободи . В 2016 році  відзначаємо вже  третю річницю  Революції  Гідності.
      Важким  іспитом  для  України  стала Революція  Гідності  2013-2014 року, коли  українці  продемонстрували  свою  європейськість, прагнення  до  свободи. Про це йшла  мова  на  перегляді  літератури «Шануймо  подвиг  героїв   Майдану», проведеному  21.11.2016 р. для  відвідувачів  бібліотеки .

     На Майдані виник  образ  українського  суспільства  небаченого рівня  самоорганізації  та солідарності,  він  став  потужною  точкою  енергії  нашого  народу , де  встигли  почути все : радість, безвихідь, горе, біль, гордість і повагу. На  Майдані українці  довели  , що ми  одна  велика сім’я , яка готова до кінця  боротися  за  свої   ідеї. Українці  стали  першими  європейцями  в  новітній  історії  в якій за ці цінності  поклали  більше  сотні  життів, пожертвувавши  собою  за наш  шанс  на гідне  майбутнє.
     Революція  Гідності має  тривати  в  думках  та  діях кожного з нас.
     В цей же день  була  проведена  інформіна «Наші  земляки – герої АТО».
Діти ознайомились з  інформацією з  періодичних  видань ( газети «Зоря Полтавщини» «Полтавський вісник», «Коло») про учасників  АТО з Полтавщини , які загинули  при виконанні  військового обов’язку на сході України захищаючи нашу землю.
       І тепер для нас  є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв, які не пошкодували свого життя заради   Свободи. Герої не вмирають!