«Зустріч з героями книжок»
Інформаційний огляд
Бібліотекарі бібліотеки – філії № 13 підготували зустріч з прототипами героїв популярних книжок.Чи прикольно бути літературним прототипом? Залежить від віку. Років у 6–10 ще до кінця не розумієш, хто такий літературний прототип, але просто прикольно ним бути.
Ось що розповідає про себе «справжня» і «книжкова» Стефа Андрусяк, дочка українського письменника Івана Андрусяка. «Років у 14 – 15 я хотіла здаватися супер дорослою, суперсерйозною, тому майже нікому не розказувала, що я – прототип героїні дитячої книжки. А коли приходила на літературні зустрічі, й діти в мене щось питали, я іноді навіть розказувала, що насправді все було не так, як у книжці. Зараз мені знову прикольно. Особливо класно спостерігати за реакцією дітей, коли їм кажеш, що я та сама Стефа. Коли я була в початковій школі, тато часто брав мене з собою на різні зустрічі, де всі чомусь думали, що якщо тато письменник, то і я теж повинна щось писати. Тоді я ще не розуміла, що насправді це не обов’язково, і періодично, ховаючись від усіх у своїй кімнаті, пробувала писати коротенькі оповідання. Я не розповідала про це батькам, тому що мені самій ці оповідання дуже не подобалися, у мене навіть було кілька таємних місць, де я ховала зошит, щоб батьки не знайшли і не прочитали. Згодом я подумала, що якщо в мене не виходить писати так, як тато, то, може, мені спробувати малювати ілюстрацій до його книжок, і попросила батьків записати мене на гурток з малювання. Так почалося моє знайомство з образотворчим мистецтвом. Зараз я вчуся на мистецтвознавця, і, хоч не художні твори, але писати доводиться, і тому мені здається, що все це, про що я розповіла, й допомогло мені вибрати і полюбити цю професію».
Прототип Данки з книжки «Данка і Крак» Ігоря Калинця Богдана Неборак вважає, що їй неймовірно пощастило з тим, що Ігор Калинець вислухав її небилиці й вирішив, що вони вартують цілої історії.
Тим паче «Данка і Крак» – ще та книжка про
львовознавство, за нею можна водити екскурсії і віднаходити дуже несподівані
місцини, розповідати про минуле Львова з часів княжого граду і до найновішої
історії. Вона виросла у Львові й дуже тішилася, що пан Ігор зафіксував місто
саме в такий спосіб, у який хотілося колись показати його власним дітям. Адже у
книжці є все, що, потрібно малій дівчинці: любляча родина, розмаїте дозвілля,
задоволення від нових знань, уявні друзі і пригоди з щасливим кінцем, хай і
трохи небезпечні. Що Богдана є прототипом Данки знають декілька її найближчих
друзів, бо цю історію вона тримає
близько до серця, як свій дуже персональний зв’язок зі Львовом – і з чудовим
поетом та своїм хресним татом Ігорем Калинцем.
Оля Музиченко – прототип Софійки із «Русалоньки із 7-В» та Олі із «Домовичок повертається» та «Домовичок і купа проблем» Марини Павленко.
Оля згадує:
Пропонуємо вам прочитати книжки цих авторів, ви отримаєте справжнє задоволення !
Коментарі
Дописати коментар