неділя, 2 серпня 2020 р.

Хто багато книг читає, той всього багато знає


                                              Віртуальний огляд літератури
З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє. Книги – наші постійні супутники. Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини. Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для школяра, і для зрілого, досвідченого мужа. Недарма в народі кажуть: книга вчить як на світі жить ; хто багато читає, той багато знає. Скільки книг треба прочитати, щоб бути освіченим, розумним, мудрим, щоб пізнати світ? Цього ніхто не знає. Читати потрібно все життя. Вік живи, вік учись. Читають книги навчаючись, здобуваючи знання, читають і в час відпочинку. Любов до книги починається з дитинства і продовжується все життя. Гарну книжку часто читаємо багато разів і кожен раз знаходимо в ній щось нове, цікаве, вражаюче.
Зараз, практично з самого народження, дитину супроводжує книга. Спочатку це пластикові книжки-пищалки з простими картинками, потім - барвисті книги з щільного картону, потім - звичайні книги з великим шрифтом, і як завершення - дорослі книжки з звичайним друкарським шрифтом та з малою кількістю ілюстрацій. Щоб дитина і книга продовжували супроводжувати один одного протягом всього життя, треба над цим попрацювати. Прищеплюйте любов до книги з раннього дитинства-читайте  дитині книги: віршики, оповідання, казки.
Діти дуже люблять читати великі книги з картинками, де розповідається про тварин, географію, про динозаврів і комах. Написані спеціально для дітей, вони не просто надають нову інформацію, а дозволяють внутрішньо розвиватися. Правильно підібрані для дитини книги можуть бути набагато цікавіші, ніж комп'ютерні ігри або розваги в Інтернеті. Через них малюк зможе знайти нові знання, а потім показати свою ерудованість друзям, однокласникам. Художньо пізнавальна література про тварин, цікавий транспорт, ляльки, машини, мистецтво дозволить дитині легше усвідомити власний внутрішній світ. Популярні книги корисних порад, рекомендації по рукоділлю, рекомендації щодо проведення практичних дослідів з фізики і хімії, надихаючі самовчителі допоможуть малятам легко розвинути власні здібності. Для хлопчиків будуть цікаві енциклопедії фантастичних істот, опису літаків і динозаврів, Важко переоцінити роль пізнавальних книжок для дітей. Адже саме вони розповідають малюкам про світ, допомагають зрозуміти певні події та явища, знайомлять з постатями видатних людей тощо. Тим, хто зростав із пізнавальними книгами й енциклопедіями для дітей і підлітків, легше засвоїти шкільну програму. До того ж дитина, яка знає багато цікавих фактів, стане справжнісінькою зіркою серед своїх друзів, яким теж буде цікаво дізнатися про все-все-все. Згадайте, чи був у вашому дворі хтось, хто міг розповісти різні цікавинки? Чи цим «кимось» були ви, й настав час продовжувати інтелектуальну традицію в родині?
Пропонуємо вам ознайомитися з оглядом пізнавальних книжечок: