понеділок, 27 листопада 2017 р.

Схилімо голови в скорботі….        Щороку у  четверту  суботу  листопада  відзначається  День пам’яті  голодомору та  політичних  репресій. 24  листопада в бібліотеці –філії №13  з учнями   6-В класу  гімназії №13   був  проведений огляд  літератури «Схилімо голови в скорботі….» . Бібліотекар ознайомила  учнів з літературою  про ті  страшні часи та розповіла  про те, що політика  радянського уряду не брала до уваги  проблеми селян, а   непомірні  хлібозаготівельні   плани  призвели    до  жахливого   голоду 1932-1933рр.
     Минуле  вже не можна змінити, але  важливо,  щоб  кожен  усвідомив, що збереження  історичної пам’яті  про   трагічні  події  допоможе  уникнути  повторення  трагедії.

Семінар-практикум «Дитяча бібліотека, як вигідний партнер у становленні громадянського суспільства»


      Протягом 21-22 листопада 2017 р. в м. Кременчуці Полтавською обласною бібліотекою для дітей ім. П. Мирного проводився виїзний семінар-практикум  для працівників районних (міських) бібліотек для дітей, головних бібліотек об’єднаних територіальних громад «Дитяча бібліотека, як вигідний партнер у становленні громадянського суспільства». Від Полтавської міської ЦБС в семінарі взяла участь бібліотекар бібліотеки-філії №13 для дітей Опришко С. Семінар-практикум проходив на базі Кременчуцької центральної міської дитячої бібліотеки та бібліотеки-філії №4 для дітей Кременчуцької МЦБС для дітей.    

       Основна тема семінару-практикуму: «Дитяча бібліотека і громада: соціальний діалог і шляхи співпраці». Мова йшла про співпрацю з громадськими організаціями, професійне й соціальне партнерство між бібліотеками (в т.ч. шкільними), школами, дитсадками, музеями, театрами, родинне дозвілля в бібліотеці.
     Учасники семінару ознайомились з досвідом роботи дитячих бібліотек Кременчука , в яких побували.
    Директор Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. П. Мирного Л.І. Митрофанова розповіла про співпрацю дитячих бібліотек України в рамках Проекту Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій Бібліокре@тив. На наступний, 2018 рік, Полтавською обласною бібліотекою для дітей ім. П. Мирного викуплено на ярмарку 8 ідей, які будуть втілюватись в життя дитячими бібліотеками Полтавщини. Також бібліотекарям була проведена консультація щодо планування роботи бібліотек з користувачами-дітьми на 2018 рік.  
      В перший день семінару були також підведені підсумки обласних дитячих конкурсів та конкурсу серед працівників бібліотек за 2017 рік. Наша читачка, Бородай Єлизавета, учениця 10 кл. 1 ліцею, отримала грамоту від Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. П. Мирного за перемогу в обласному етапі Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули» в номінації «І в кожному з нас живе філософ!».
      Завершився перший день семінару майстер-класом «Надихаюче лідерство», який провела бізнес-тренер,  коучер Коваленко Анна.
     Наступний день розпочався з актуальної теми для всіх бібліотекарів – «Впровадження УДК в практичну роботу бібліотек: основи систематизації документів». Методичні поради надавала зав. відділом комплектування та зберігання фондів обласної бібліотеки для дітей Клименко Є. М. Адже вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України №177  від 22.03.2017 р. «Про припинення використання ББК та впровадження УДК». В Україні  впроваджується Міжнародна класифікаційна система – УДК, яку вже використовують 130 країн світу. Ми ознайомились з планом переходу бібліотек  на УДК та з самою класифікацією.
     
           


Закінчився виїзний семінар-практикум бібліотекарів творчою зустріччю з літераторами Кобеляччини «Пісні та поезії рідного краю» та обговоренням актуальних питань бібліотечної роботи з користувачами-дітьми.

Подружитися з Книжкозавром можна в бібліотеці       Полтавська  бібліотека - філія №13  для дітей долучилася до акції “100.000 нових книжок дітям” від фонду "Фундація Дарини Жолдак”. Тепер разом  з нашими читачами ми вчимося приборкувати   Книжкозавра! Бібліотекарі ознайомлювали  учасників із  творчими завданнями. 


 

     
   19 листопада пройшло дебютне заняття з дітьми віком 8-9 років, учасниками гуртка «Команда «Смайл». Діти виконали такі творчі вправи: малюнок літерами, приклади без чисел, паліндроми (або слова-раки), анаграми. Початок  був  цікавим, корисним  та пізнавальним . 
 
22 листопада пройшло заняття для вікової категорії 10-12 років. Учні  брали  участь у конкурсі хто швидше й правильно промовить скоромовки на одній нозі. З захопленням грали в гру «Приклади без чисел»,  дуже сподобався конкурс  хто креативніше  «Продасть Жирафа». Діти  самі оцінили, яке оголошення їм більше  сподобалось. 
       Все відбувалося у  дружній і веселій атмосфері. Відпочиваючи після  заняття у школі, у свій  вільний  час, діти з великим задоволенням і азартом беруть участь у запропонованих конкурсах.
    Спробуй і ти  подружитися з Книжкозавром!