пʼятниця, 2 червня 2023 р.

Червень літо зарум'янив


Літня спека, грози, грім,

Літо, ти прекрасне всім!

Скільки в тебе є скарбів:

В лісі – ягід та грибів;

У садках – смачна малина,

Аґрус, яблука, ожина.

Фрукти й зелень соковита –

Це смачні дарунки літа.

Ген тече срібляста річка...

Ой і тепла ж в ній водичка!

Можна влітку засмагати,

Можна плавати й пірнати.

Ось і завітало літо – дивовижна казка, яка сповнена теплом, сонцем та яскравими враженнями. Перший місяць літа – червень. Припускають, що назва цього місяця пішла від цвітіння червоних квітів маку, троянд і півонії, дехто стверджує, що назва місяця походить від рум’яних черешень та вишень, які починають дозрівати, та червоних полуничок і суничок. Цей місяць у народі отримав й інші назви: першоліто, червець, рум’янець, різноцвіть, красень. Червень – справжній красень, який нас першим зустрічає влітку. Працівники бібліотеки – філії №13 Полтавської МТГ бажають своїм маленьким відвідувачам гарного літа та запрошують до відеоперегляду «Червень літо зарум'янив». 


Сонячний настрій дитинства


Щороку в перший день літа відзначається найкраще свято дітей і дорослих Міжнародний день захисту дітей. В цей день у дитячій бібліотеці-філії № 13 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ дітей були організовані  веселі цікаві заходи.

До уваги дітей та батьків було представлено книжкову виставку «Хай ваше літо буде книгами зігріте», яку прикрашали кольорові книжки та дитячі періодичні видання для читання у родинному колі. Для юних користувачів відбувся веселий цікавий захід: святкова ігротека  та флешмоб  «Сонячний настрій дитинства». 

Велике захоплення дітей викликали конкурси та ігри в різних  локаціях: вироби з тіста «Літні фантазії», «Веселі бульбашки», жваві руханки. Діти із задоволенням відгадували загадки, перекрути та ребуси, брали участь у вікторині «Відгадай казку». У танцювальному та вокальному флешмобі  «Ми – діти України» учасники свята продемонстрували свої співочі та танцювальні таланти. Лунали пісні та  вірші  про Україну, дитинство. Маленькі користувачі мріють про мир та щасливе дитинство, що було висловлено у намальованих побажаннях, якими  вони прикрашали «Дерево добра». За  цікавими іграми та вікторинами швидко та радісно сплинув час. А наостанок усі  присутні з задоволенням фотографувалися у літній фотозоні та  отримали солодкі подарунки , повітряні  кульки.