вівторок, 24 січня 2023 р.

«Дива казкові в книжках чудових»

 

22 січня ми запросили  читачів бібліотеки – філії  № 13 на  літературну гру «Дива казкові в книжках чудових» по творчості Шарля Перро, адже  у січні 2023 року було 395 років від дня народження французького письменника.

  Перро відомий більшості сучасників як казкар, тим часом, він був маститим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором знаменитих наукових праць. Його знали як публіциста, сановника і академіка. Він був адвокатом, першим прикажчиком міністра фінансів Франції Кольбера.

  Проте всесвітню популярність і пам’ять нащадків принесли йому саме чудові казки «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Спляча красуня», «Синя Борода». Літературна діяльність Шарля припала на той час, коли у вищому світі з’явилася мода на казки. Казки стали одним з улюблених захоплень світського суспільства. Хтось вважав за краще слухати філософські казки, інші віддавали данину старовинним казкам, що дійшли в переказі няньок і бабусь. Літератори активно відгукнулися на модні тенденції світла, стали записувати й обробляти знайомі з дитинства сюжети. Так усна казкова традиція почала переходити в письмову.

  В основі казок Перро лежали відомі фольклорні сюжети, які він виклав із властивим йому талантом і гумором. Після смерті молодої дружини письменник присвятив себе дітям, зайнявся вихованням та освітою трьох синів, це стало рушієм його творчості. Кожна з казок закінчувалася висновками, мораллю, певним уроком, який повинні були засвоїти діти.


 Читачі бібліотеки  з задоволенням прийняли участь у заході, дізналися багато цікавого про письменника, згадали казки Шарля Перро, відповідали на запитання, впізнавали казку за фрагментом,  а самим маленьким читачам дуже сподобались яскраві, з цікавими малюнками книжки видавництва «Ранок».

Всесвітня енциклопедія казок стверджує:

 «Це був найдобріший казкар в історії літератури. Він перший створив справжні дитячі казки – добрі та щасливі».

На абонементі для 1-4 класів був представлений перегляд літератури

 «Скільки народів, стільки казок»

 


Немає коментарів:

Дописати коментар