Публікації

Показано дописи з листопад, 2022

Запали свічку

Зображення
26 листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років та інших штучних масових голодів 1921 – 1923 та 1946 – 1947 років. Після відновлення Україною своєї незалежності 1991 року з'явилася можливість українським вченим досліджувати Голодомор. У 1993 році вперше на державному рівні відзначені його роковини – через 60 років після трагедії. О 16 годині відбулася акція «Запали свічку». До акції «Запали свічку» долучилася і бібліотека-філія №13 для дітей. Для своїх користувачів в читальній залі був представлений перегляд «Історія, яку треба знати».

Мова єднає всіх

Зображення
    О, мово рідна, ти чудова! Мов теплий подих вітерця. В тобі чарівне кожне слово, Бо заворожує серця.                 Мова - душа народу, оберіг наших звичаїв і традицій. Як казали в давнину: «Усе минає, а слово залишається» . Мова - це найбільше і найдорожче добро кожного народу, його історія, звичаї та традиції. Щороку, 9 листопада   Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. На передодні   цього свята працівники    бібліотеки-філії №13 ЦБ Полтавської МТГ   організували та оформили ілюстровану   книжкову виставку «Багата і чудова наша українська мова». На ній представлені енциклопедичні, навчальні, публіцистичні та періодичні видання з питань історії української писемності, орфографії української мови, розвитку української ділової мови, риторики та багато іншого. Перегляд літератури «Мова єднає

Сковороди зоря у вічність промовля

Зображення
                       Григорій Савович Сковорода народився у селі Чорнухи   на Полтавщині у козацькій родині. Освіту здобув у Київській академії, де вивчав класичні і нові   європейські мови (грецьку, латинську, давньоєврейську,німецьку), філософію та літературу. В 2022 році виповнюється 300 років   від дня   його народження. Долучилась до відзначення   цієї дати   і   бібліотека-філія № 13 для дітей, представивши   в читальній залі перегляд – інсталяцію літератури «Сковороди   зоря   у вічність промовля». Ця композиція зацікавила   користувачів бібліотеки. Працівники бібліотеки розповіли про Григорія Савовича та   пригостили   дітей смачними яблуками , як це колись любив робити   сам   Григорій Сковорода.     Його філософські погляди, творчість, вислови, байки   назавжди   залишаються актуальними для нашого народу.  Недарма   він наш «український Сократ» .  

«Книжкове асорті Ірен Роздобудько».

Зображення
В бібліотеці – філії № 13 на абонементі для 5-9 класів був представлений перегляд літератури «Книжкове асорті Ірен Роздобудько».    Сучасна українська письменниця, відома як автор захоплюючих і чуттєвих жіночих романів може похвалитися досить бурхливої ​​біографією: працювала журналістом, диктором на радіо, телеграфісткою і навіть деякий час виступала в цирку. Творчість Ірен Роздобудько – це жіночі романи, але відгуки про її книги говорять про те, що твори підійдуть самому широкому колу читачів. Кожен знайде в них щось для себе, а детально описані характери персонажів дозволяють щиро їм співпереживати і уважно стежити за поворотами сюжету. Літературна діяльність письменниці – це історії про людей і для людей, написані людиною з багатим життєвим досвідом. Вітаємо чудову письменницю та бажаємо їй здоров’я, натхнення та здійснення всіх бажань.