четвер, 26 травня 2022 р.

Дитинство у цифровому суспільстві: поради з безпеки


Мережевий лікбез

  Сучасних дітей називають «цифровим поколінням», або «поколінням смартфонів». Сьогодні ми живемо в якісно новому соціальному просторі – просторі відкритих кордонів, в якому відбувається трансформація всіх сфер життя.

   Завдяки науково-технічному прогресу не тільки світ дуже рано розкривається перед дитиною, а й вона максимально відкрита перед ним. Дітей третього тисячоліття виховує здебільшого …інтернет. Саме він, а не мама й тато стає їхнім провідником у світ. Серйозною проблемою сучасного суспільства є відсутність міцного емоційного зв’язку між батьками і дитиною, збіднення змісту спілкування, звуження кола спільних форм сімейного дозвілля, діяльності, які об’єднують усіх членів сім’ї.

    Як же вберегти дітлахів від загроз віртуального світу? І чи справді вони в небезпеці, чи це просто інший формат існування в новій реальності, який необхідно прийняти?

  Працівники бібліотеки пропонують декілька порад батькам як виховувати та оберігати дітей в цифровому суспільстві.

1.  Встановлюйте межі в мережі.

  Сучасні малюки швидше опановують «мишку», аніж ложку чи ручку. Інтернет входить у життя дитини вже з 2-3 років. Проявляйте інтерес до того, що робить син чи донька в мережі. Домовтеся з дитиною про ліміт часу, який вона може проводити з ґаджетом, і дотримуйтеся його.

  Памятайте: інтернет–залежність формується у дітей швидше, ніж у дорослих. Помітивши перші її прояви – одразу вживайте заходів.

2.  Насолоджуйтеся життям без ґаджетів.

  Намагайтеся самі не тікати в соціальні мережі від проблем і клопотів чи шукати в них позитивних вражень. Будьте для дитини прикладом людини, яка отримує задоволення від життя. Покажіть малюкові, що реальне життя набагато цікавіше, яскравіше від віртуального.

3.  Організовуйте цікаве сімейне дозвілля.

  Зацікавлюйте дитину реальними розвагами. Їй має бути цікавіше і веселіше проводити час із вами, ніж в інтернеті. Організовуйте сімейні походи в кіно, ляльковий театр, на пікнік, цікаві ігри та розваги.

4.  Розмовляйте з дитиною.

  Живіть інтересами своєї дитини, вибудовуйте довірчі стосунки з нею. Обговорюйте те, що її турбує, діліться своїми думками та почуттями. І не забувайте хвалити за найменшого приводу!

5.  Подбайте про безпеку.

  Оскільки цілком усунути інтернет із життя дітей неможливо, слід подбати про мінімальні заходи безпеки. Якщо ви залишаєте дитину з планшетом, встановіть на ньому програму батьківського контролю. Якщо дитина щось переглядає на вашому ґаджеті, ви маєте домовитись про те, що вона поверне його одразу по закінченні мультика. Не  менш важливо стежити за тим, в які ігри грає ваша дитина. Ви маєте ознайомитись з грою особисто і переконатися, що вона відповідає віку дитини та вимогам до якості та безпечності такої продукції.


   Памятаймо: поряд з дітлахами насамперед мають бути мудрі дорослі, і лише потім ґаджети. І якщо вам вдасться стати для дітей першими і головними порадниками, учителями, можливо, боятися шкідливого впливу ґаджетів не доведеться.

Немає коментарів:

Дописати коментар