середа, 10 червня 2015 р.

Бібліогралочка "День друзів"

     8 червня 2015 року бібліотеку відвідали діти з літнього пришкільного табору 32 школи "Світанок", а 9 червня  - з пришкільного табору ПЗШ №30 "Веселка". Для них проводилась бібліогралочка "День друзів", присвячена Міжнародному дню друзів, який відзначається в світі  9 червня.

     В процесі спілкування бібліотекаря Коваленко Інни з дітьми, склався образ справжнього друга, маленькі гості бібліотеки розповіли з ким вони товаришують, згадали прислів'я, приказки про дружбу, розповідали вірші, ознайомились з книгами на цю тему. Потім лунали пісні про дружбу - "Настоящий друг", "От улыбки станет всем светлей...", а всі присутні підспівували. Бібліотекар запропонувала розглянути декілька ситуацій, а діти відповідали, як би вони повели себе в них.
    Наприкінці заходу діти вголос прочитали "Добрі закони дружби" та пообіцяли бути друзями бібліотеки.

Пришкільні табори на екологічній годині в бібліотеці.

   4 червня 2015 року бібліотека чекала своїх гостей - маленьких відвідувачів з П3Ш №30. Адже розпочали роботу пришкільні літні табори.  
    До читального залу завітав пришкільний табір "Веселка", всі 4 загони!
    Зав.бібліотекою Моргун Тетяна ознайомила дітей з книжковою виставкою-презентацією "Схожі ми на квіти України діти" та провела для них екологічну годину "Квіткова рапсодія".
     Ознайомилися відвідувачі з художньою літературою про квіти, а це твори Коцюбинського, Шевчука, Чалого, Сухомлинського, Катаєва, Носова, Андерсена та багатьох інших письменників. Було запропоновано прочитати ці твори влітку, на канікулах. Дітей попрохали намалювати свої улюблені квіти та принести малюнки в бібліотеку. 
     Весело було в бібліотеці: час промайнув швидко - відгадували загадки про квіти, приймали участь у вікторині "Окраса нашого життя", згадували власні імена, пов'язані з назвами квітів (Мальва, Роза, Лілія, Купава...)
      На завершення заходу всі разом називали пісні, в словах яких згадуються квіти та співали їх ("Червона рута", "Чорнобривці", "Черемшина", "Ландыши", "Ромашки спрятались...",
"Белые розы"...). Маленька відвідувачка виконала пісню "Мальви", а ввесь колектив та всі присутні підспівували.
   Дітям ще раз нагадали, що потрібно бережливо ставитись до природи, цінувати квіткове багатство нашої планети.

Усний журнал "Вінок для України"

26 травня  2015 року для учнів 2-В класу 32 школи-гімназії був проведений усний журнал "Вінок для України". 
     Відвідувачі за допомогою зав. бібліотеки Моргун Тетяни уявно мандрували в чарівне квіткове царство, слухали про захоплюючу красу, незрівнянну привабливість квітів. Квіти - це невичерпне джерело натхнення! Вони - прикраса нашої планети, квіти - це очі Землі. 
    А які ж квіти вважають національними символами української землі? Присутні маленькі читачі розповідали, що це соняшник, мак та барвінок. З цих квітів плетуть віночки. Говорилося про те, що квіти - це символ неминущого буття, а людина повинна бути гармонійною частиною природи, невід'ємною її складовою. З цікавістю діти слухали легенди про сонях, мак, барвінок, відгадували загадки.  Потім переглянули цікаві книжки та журнали, які є в бібліотеці.
    "Щоб жити потрібно сонце, свобода та маленька квіточка" - говорив Г.Х.Андерсен.