четвер, 21 грудня 2017 р.

Новорічна газета.   17 грудня в кімнаті дитячої творчості  «ВЕСЕЛКА»  бібліотеки – філіалу   № 13  для дітей зібрались члени  волонтерського загону. Прийшли  матусі   зі своїми дітками, нашими читачами, щоб до свята Святого Миколая  зробити подарунок   бібліотеці .
 Вони принесли  кольоровий  папір, олівці, фломастери, прикраси  і почалась робота... Хтось вирізав, хтось  малював, хтось   клеїв. Під час праці лунала музика,  всім було весело та  цікаво -  і врешті - решт  була створена  святкова газета.  Для бібліотекарів  дуже приємно отримувати    газету,  зроблену власноруч   маленькими  читачами.  


 Всіх учасників  бібліотекарі  пригостили  солодощами.

Мандрівка «Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує».       14 грудня   для учнів  3-в класу,  в 32-й  гімназії  була проведена  мандрівка «Миколай вночі  мандрує, сном і казкою  чарує» . Бібліотекар    Інна  Коваленко  почала  захід з бесіди «Святий  Миколай». Діти  дізналися,  де він  народився, які  добрі справи    робив  на  Землі, декламували  вірші, колядки та щедрівки. 
Учні   ознайомились з книгами ,  представленими  на    пересувній  тематичній  полиці «Катерини,  Наума,  Варвари,  Миколая. Коли це буває?». Бібліотекар запросила  дітей відвідати  бібліотеку на зимових  канікулах.

20 хвилин з письменником у літературному кафе бібліотеки для дітей             11 грудня в бібліотеці-філії для дітей №13 відбулася зустріч учнів 8-Ф та 9-М класів гімназії №32 з відомим полтавським краєзнавцем та літератором, прозаїком і гумористом Валентином Посуховим. Гість бібліотечного літературного  кафе познайомив дітей зі своїми книжками, окремі з яких тут і подарував гімназії та бібліотеці. Відтепер бібліотека-філія для дітей №13 має вже шість книжок Валентина Посухова, більшість з яких - краєзнавчого змісту. Частина книг з цієї добірки була подарована бібліотеці автором раніше. 
Отримала подарунок і учениця 3-В класу гімназії №32 Стефанія Парсеянц, котра, як тільки дізналася, що в бібліотеці буде зустріч з краєзнавцем Валентином Посуховим, відразу поспішила прийти сюди з учителькою. Стефанія дуже серйозно цікавиться краєзнавством, зокрема всім, що стосується річок, які протікають територією Полтавщини, і готується до участі в Олімпіаді на цю тему. Тому для неї особливою радістю було отримати в подарунок від Валентина Івановича книжку з його автографом.
     Зустріч з Валентином Посуховим - перша з започаткованої бібліотекою серії зустрічей з письменниками рідного краю в бібліотечному літературному кафе. Тривала вона трохи довше зазначених у назві заходу 20 хвилин, але цілком вмістилася по часу в рамки шкільного уроку. Було дуже багато цікавих тем для обговорення: Валентин Іванович розповів учням і про походження назви нашого міста  Полтави, і про ріки полтавського краю, і про підземелля, які є на Полтавщині. Підземелля, які використовувалися для збереження пороху і найціннішого збіжжя від можливих нападників, де можна було заховатися, та підземні ходи, якими була можливість вийти в безпечному місці у випадку раптового нальоту татар, є предметом ретельного вивчення краєзнавця Валентина  Посухова. Над цією темою він працював не один рік і видав дуже цікаву книжку про підземелля Полтавщини і, зокрема, міста Полтави.
Спілкування шанованого гостя бібліотеки з гімназистами проходило на фоні перегляду літератури, присвяченого Валентину Посухову (де були представлені його книжки та статті в періодиці про нього) і книжкової виставки «Рідне місто моє», де все – про Полтаву.